GirlsAreaLeaders

Top Performances in Area
5/14/22
Missing Areas: 5A-7/8, 5A-13/14, 4A-13/14, 3A-11/12
compiled by Mike Sheaner
See Team Power Ratings at www.JSRelays.org
Coaches, please send results or corrections to mike@JSRelays.org
or fax 888-607-7154. Please provide first names and timing method.
Missing results from McKinney Lions Invitational and Corsicana Gene Bullard Relays
State Qualifier (state champion in bold)
Regional Qualifier
Converted
Name School Time/Dist Date Location
Discus
Emma Sralla FM Marcus 185-0 4/21/2022 Area 6A-05/06 Meet
Madeleine Fey Midlothian 179-7 4/10/2022 Oklahoma Throws Series
Skylar Bohlman Hebron 162-7 5/13/2022 UIL Championships
McKenzie Davis Carrollton Creekview 154-5 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Amirah Wooden L.D. Bell 153-7 3/31/2022 Carroll Dragon Relays
Alauna Richardson Frisco Independence 145-8 4/13/2022 District 9-5A Meet
Olivia Hildebrand Whitesboro 144-1 4/21/2022 Area 3A-09/10 Meet
Lauren St Peters Aledo 144-0 5/13/2022 UIL Championships
Glennis Woolridge Mansfield Timberview 141-8 5/13/2022 UIL Championships
Ella Yarborough Plano East 137-7 4/21/2022 Area 6A-05/06 Meet
Peggy Carr FW Young Womens Leadership Academy 134-9 4/30/2022 Region 1-4A Championships
Olivia Chamizo Denton Guyer 134-5 4/21/2022 Area 6A-05/06 Meet
Kennedy Spaeth Keller Timber Creek 132-8 3/31/2022 Carroll Dragon Relays
Arrianna Allen Mansfield Summit 131-4 4/30/2022 Region 1-5A Championships
Samaria Vital Mansfield Lake Ridge 130-10 4/14/2022 District 11-6A Meet
Madison Sorrell FW Benbrook 130-6 3/26/2022 Jesuit Sheaner Relays
Anna Medina RO Castleberry 130-5 4/30/2022 Region 1-4A Championships
Maria Shorunke Mansfield Timberview 128-1 3/24/2022 Summit Jaguar Relays
Tori Colman Brewer 128-0 4/30/2022 Region 1-5A Championships
Bronwyn Adams Burleson Centennial 127-8 4/21/2022 Area 5A-07/08 Meet
Sutton Howard FW Country Day 127-5 4/22/2022 SPC North Zone Championships
Campbell Corcoran Lindsay 127-1 4/30/2022 Region 2-2A Championships
Martie McCoy Muenster 126-0 4/20/2022 Area 2A-13/14 Meet
Ella Fleming Southlake Carroll 125-10 3/31/2022 Carroll Dragon Relays
Tatiyana Guice Frisco Memorial 125-8 3/26/2022 Jesuit Sheaner Relays
Jessica Kicinski Justin Northwest 125-8 3/31/2022 Carroll Dragon Relays
Tyjah Tompson L.D. Bell 125-6 4/21/2022 Area 6A-03/04 Meet
Elizabeth Abiara Mansfield Lake Ridge 125-0 3/5/2022 Lake Ridge Invitational
Desiree Akaolisa Allen 125-0 4/1/2022 Mesquite ISD Invtitational
Olivia Pedigo Bells 124-6 4/21/2022 Area 3A-11/12 Meet
Olamide Ayeni Denton Ryan 124-5 4/30/2022 Region 1-5A Championships
Favor Anyanwu Sachse 124-0 4/13/2022 District 9-6A Meet
Carley Hall Wylie 123-0 4/13/2022 District 9-6A Meet
Mackensie Lee Plano 122-5 4/14/2022 District 6-6A Meet
Hannah Brooks Midlothian 122-3 4/21/2022 Area 5A-13/14 Meet
Shot Put
Madeleine Fey Midlothian 46-11 5/13/2022 UIL Championships
Skylar Bohlman Hebron 45-10 4/14/2022 District 6-6A Meet
Glennis Woolridge Mansfield Timberview 45-9 5/13/2022 UIL Championships
Favor Anyanwu Sachse 45-1 5/13/2022 UIL Championships
Lauren St Peters Aledo 44-10 5/13/2022 UIL Championships
Emma Sralla FM Marcus 44-3 5/13/2022 UIL Championships
McKenzie Davis Carrollton Creekview 44-2 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Samaria Vital Mansfield Lake Ridge 44-2 4/1/2022 DeSoto Nike Invitational
Michaela Booker South Grand Prairie 43-0 3/3/2022 South Grand Prairie Relays
Desiree Akaolisa Allen 42-6 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Alauna Richardson Frisco Independence 42-5 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Kennedy Spaeth Keller Timber Creek 42-5 4/6/2022 Keller Indian Relays
Tori Colman Brewer 40-11 4/30/2022 Region 1-5A Championships
Jasmine Nichols Garland Lakeview Centennial 40-2 4/30/2022 Region 2-6A Championships
Abigail Elmore Gunter 40-1 3/10/2022 Van Alstyne Panther Relays
Tyjah Tompson L.D. Bell 40-4 3/3/2022 South Grand Prairie Relays
Sutton Howard FW Country Day 39-9 3/5/2022 FWCD Invitational
Hannah Omosigho Crandall 39-5 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Sakiya Jackson Plano 39-3 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Temi Banwo Allen 38-11 2/19/2022 Kentucky High School Invitational
Madison Sorrell FW Benbrook 38-9 4/22/2022 Area 4A 07/08 Meet
Olivia Hildebrand Whitesboro 38-8 4/13/2022 District 10-3A Meet
Ashia McSwain Keller Fossil Ridge 38-8 4/21/2022 Area 6A-03/04 Meet
Taylor Haggan John Paul II 38-7 4/28/2022 TAPPS 6A North Regional
Kennedy Progue Sachse 38-4 4/21/2022 Area 6A-09/10 Meet
Madysen Boutwell Aledo 38-4 3/24/2022 Azle Donnie Ostermann Hornet Relays
Naomi Eyanagho Frisco Memorial 38-2 4/21/2022 Area 5A-09/10 Meet
Kimberly Obialo Coppell 38-2 4/14/2022 District 6-6A Meet
Amirah Wooden L.D. Bell 38-1 3/31/2022 Carroll Dragon Relays
Latiana Gipson Forney 38-1 4/13/2022 District 13-5A Meet
Hannah Jackson Ponder 38-0 4/13/2022 District 10-3A Meet
Shot Put Wheelchair
Abigail Counts Flower Mound 17-2 5/13/2022 UIL Championships
Olivia Molnar The Colony 15-1 3/10/2022 Lewisville Invitational
Katy Broadbent Hebron 10-2 5/13/2022 UIL Championships
Ritvika Kondakrindi Hebron 9-6 5/13/2022 UIL Championships
Grace Mooney Plano 8-5 5/13/2022 UIL Championships
Long Jump
Kayla Watson Prosper 20-4 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Taylor Fingers Mansfield Timberview 19-10 4/14/2022 District 8-5A Meet
Makayla Watson Keller Timber Creek 19-8 4/14/2022 District 4-6A Meet
Hannah Ford Frisco Lone Star 19-6 3/3/2022 Frisco ISD Meet #2
Faith Shaw Denison 19-6 4/21/2022 Area 5A-09/10 Meet
Falyn Lott Frisco Memorial 19-4 4/21/2022 Area 5A-09/10 Meet
Skyler Schuller Coppell 19-4 4/21/2022 Area 6A-05/06 Meet
Makenzi Arceneaux Arlington Bowie 19-3 4/20/2022 Area 6A-07/08 Meet
Charli Foreman Frisco Heritage 19-3 3/10/2022 Lancaster Meet of Champions
Reed Granger Richardson 19-3 4/1/2022 DeSoto Nike Invitational
Princess Miller Mansfield Timberview 19-2 5/13/2022 UIL Championships
Sophia Day Denton Guyer 19-2 4/13/2022 District 5-6A Meet
Chaniqua Tonge Waxahachie Life 19-1 4/30/2022 Region 2-4A Championships
Faith Nze Frisco 19-1 3/3/2022 Frisco ISD Meet #2
Aja Johnson Rockwall 19-1 4/14/2022 District 10-6A Meet
Jayda Lunsford Mansfield Lake Ridge 19-0 4/30/2022 Region 2-6A Championships
Abrianna George North Crowley 19-0 4/21/2022 Area 6A-03/04 Meet
Leah Anderson Midlothian Heritage 18-10 4/30/2022 Region 2-4A Championships
Rayona Runnels Malakoff 18-10 4/22/2022 Area 3A-17/18 Meet
London Tucker Burleson Centennial 18-10 4/14/2022 District 8-5A Meet
Jada Williams Frisco Liberty 18-10 3/10/2022 Lancaster Meet of Champions
Ashley Lister Duncanville 18-9 3/10/2022 Lancaster Meet of Champions
Payton Guye Frisco Independence 18-9 4/13/2022 District 9-5A Meet
Basia Mitchell Shelton 18-9 4/2/2022 Parish Invitational
Mariah Whittle Garland Lakeview Centennial 18-8 4/21/2022 Area 6A-09/10 Meet
Megan Judd Coppell 18-11 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Faith Falana Northwest Nelson 18-7 4/14/2022 District 4-6A Meet
Kelis Armstrong Hebron 18-6 3/26/2022 Texas Relays
Adriane Nwonumah Mansfield Timberview 18-5 4/14/2022 District 8-5A Meet
Abigail Elmore Gunter 18-5 4/30/2022 Region 2-3A Championships
Christian Ray Frisco Lone Star 18-4 4/13/2022 District 9-5A Meet
Triple Jump
Hannah Ford Frisco Lone Star 41-8 5/13/2022 UIL Championships
Myla Canty Frisco 40-10 4/21/2022 Area 5A-09/10 Meet
Leah Anderson Midlothian Heritage 40-8 4/30/2022 Region 2-4A Championships
Sophia Day Denton Guyer 40-4 4/13/2022 District 5-6A Meet
Taylor Fingers Mansfield Timberview 40-5 5/13/2022 UIL Championships
Precious Okougbodu West Mesquite 40-3 5/13/2022 UIL Championships
Nya Robertson FW Boswell 39-11 4/14/2022 District 3-6A Meet
Tyra Coleman Mansfield Lake Ridge 39-9 4/15/2022 Area 6A-11/12 Meet
Isabella Copeland Frisco Liberty 39-6 4/21/2022 Area 5A-09/10 Meet
Arieanna Jefferson Ferris 39-6 4/30/2022 Region 2-4A Championships
Nyle Mathis Wylie East 39-1 4/21/2022 Area 5A-09/10 Meet
Charli Foreman Frisco Heritage 38-11 4/13/2022 District 9-5A Meet
Kelis Armstrong Hebron 38-5 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Mallory Wallace Carter 38-3 4/30/2022 Region 2-4A Championships
Mack Flaugher Springtown 38-2 3/4/2022 Argyle Invitational
Te'Anna Harlin Lewisville 38-1 3/10/2022 Lewisville Invitational
Lazariah Bethany Sachse 38-1 4/13/2022 District 9-6A Meet
Aja Johnson Rockwall 38-0 4/14/2022 District 10-6A Meet
Melania Jetawo North Garland 38-0 4/13/2022 District 9-6A Meet
Taisha Rhone Woodrow Wilson 38-0 4/13/2022 District 11-5A Meet
Mackenzie Flaugher Springtown 37-11 3/31/2022 Peaster Greyhound Relays
Peaster Greyhound Relays
Samantha Ennin John Paull II 37-10 5/6/2022 TAPPS State Track & Field Championships
Kailyn Head Denton Ryan 37-9 4/30/2022 Region 1-5A Championships
Princess Miller Mansfield Timberview 37-7 4/30/2022 Region 1-5A Championships
Payton Guye Frisco Independence 37-7 4/13/2022 District 9-5A Meet
Faith Nze Frisco 37-6 4/13/2022 District 9-5A Meet
Soteria Gibbs Arlington Lamar 37-6 4/14/2022 District 8-6A Meet
Jayda Williams McKinney North 37-6 2/19/2022 McKinney Boyd Relays
Maryam Dianka Allen 37-5 4/13/2022 District 5-6A Meet
Erin Cooper Arlington Martin 37-4 4/14/2022 District 8-6A Meet
Aalirah Perkins Mansfield Lake Ridge 37-3 3/5/2022 Lake Ridge Invitational
Kennedy Collins Allen 37-3 4/21/2022 Area 6A-05/06 Meet
Keira Drake Kaufman 37-1 4/30/2022 Region 2-4A Championships
Braela Sargent Lancaster 37-1 4/21/2022 Area 5A-11/12 Meet
Caitlyn Johnson Frisco Independence 37-1 3/26/2022 Jesuit Sheaner Relays
Sahara Jessie Northwest Eaton 37-0 3/4/2022 McKinney North Bulldog Relays
High Jump
Claire Lowrey Rockwall 6-0 3/26/2022 Jesuit Sheaner Relays
Hannah Pfiffner Frisco Wakeland 6-0 5/13/2022 UIL Championships
Abigail Elmore Gunter 6-0 4/30/2022 Region 2-3A Championships
Riley Ward Flower Mound 5-10 5/13/2022 UIL Championships
Jade Ferrell Midlothian 5-8 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Skyler Schuller Coppell 5-8 4/14/2022 District 6-6A Meet
Megan Judd Coppell 5-8 4/14/2022 District 6-6A Meet
Shelby Reed Argyle 5-7 3/24/2022 Decatur Fit N Wise Invitational
Taisha Rhone Woodrow Wilson 5-7 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Grace Bettencourt Flower Mound 5-6 3/10/2022 Lewisville Invitational
Hayley Harrington Prosper 5-6 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Elizabeth Abiara Mansfield Lake Ridge 5-6 3/17/2022 Midlothian Donnie Conner/Panther Relays
Anaya Potter Northwest 5-6 3/17/2022 Midlothian Donnie Conner/Panther Relays
Ryan Allen Lewisville 5-6 4/8/2022 Marcus Steve Telaneus Invitational
Hannah Farnan Mansfield 5-6 4/30/2022 Region 2-6A Championships
Kayla Webster Irving MacArthur 5-6 3/25/2022 Irving ISD Airline Relays
NyKaela Mays Keller Fossil Ridge 5-6 4/14/2022 District 4-6A Meet
Terrayah McCoy Princeton 5-6 4/14/2022 District 10-5A Meet
Falyn Lott Frisco Memorial 5-6 4/13/2022 District 9-5A Meet
Sha-Taijah Henderson Garland Lakeview Centennial 5-5 4/21/2022 Area 6A-09/10 Meet
Chioma Obi Wylie 5-5 4/21/2022 Area 6A-09/10 Meet
Johrdyn Tarpeh Greenhill 5-4 4/30/2022 Southwest Preparatory Conference Championships
Lily Cox Melissa 5-4 4/14/2022 District 9-4A Meet
Sarah Holcomb Plano East 5-4 4/21/2022 Area 6A-05/06 Meet
Savannah Graham Plano 5-4 4/14/2022 District 6-6A Meet
Alexis Morris Midlothian 5-4 3/5/2022 Skyline Michael Johnson Invitational
Kathryn Kelly Frisco 5-4 4/13/2022 District 9-5A Meet
Jasmine Pullins Waxahachie Life 5-4 3/31/2022 Ferris FASC Yellowjacket Relays
Logan Reed Godley 5-4 4/21/2022 Area 4A-11/12 Meet
Jazz Dilworth Lake Highlands 5-4 3/25/2022 Irving ISD Airline Relays
Hallie Kunkel Northwest Eaton 5-4 3/25/2022 Ranger Invitational
Brilee Payne Denison 5-4 3/24/2022 Paris Deon Minor Wildcat Relays
Paris Deon Minor Wildcat Relays
Callie DeShryver Highland Park 5-4 4/21/2022 Area 5A-13/14 Meet
Brooklyn Williams Duncanville 5-4 4/15/2022 Area 6A-11/12 Meet
Atleigh Swann Scurry-Rosser 5-4 4/30/2022 Region 3-3A Championships
Penny Nichols Justin Northwest 5-4 4/30/2022 Region 1-5A Championships
Pole Vault
Skyler Schuller Coppell 14-0 5/13/2022 UIL Championships
Alexander Harber McKinney North 13-0 5/13/2022 UIL Championships
Jacqueline Rose Keller 12-9 3/31/2022 Carroll Dragon Relays
Jacelyn Neighbors Royse City 12-6 5/13/2022 UIL Championships
Emma Tindall Sunnyvale 12-6 4/30/2022 Region 2-4A Championships
Cassidy Shelton McKinney Boyd 12-3 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Syd Teskey Brock 12-3 3/31/2022 Peaster Greyhound Relays
Peaster Greyhound Relays
Brenna Stell Denton Guyer 12-0 3/18/2022 Rockwall Rockin R Relays
Kinley Wojick Coppell 12-0 4/8/2022 Marcus Steve Telaneus Invitational
Maggie Kilburn Aledo 11-9 4/30/2022 Region 1-5A Championships
Taylor Hindman Aledo 11-9 4/30/2022 Region 1-5A Championships
Hannah Cade Canton 11-6 4/30/2022 Region 2-4A Championships
Madison Goodin Flower Mound 11-6 4/21/2022 Area 6A-05/06 Meet
Amanda Quinn Flower Mound 11-6 3/10/2022 Lewisville Invitational
Mackenzie Blue Justin Northwest 11-3 4/9/2022 District 6-5A Meet
Emma Nelson Frisco Centennial 11-0 3/26/2022 Jesuit Sheaner Relays
Taylor Radack Ursuline 11-0 4/8/2022 Prestonwood Christian Lions Relays
Kate Blachowski Prosper 11-0 4/21/2022 Area 6A-05/06 Meet
Evelyn Guckes Keller Timber Creek 11-0 4/21/2022 Area 6A-03/04 Meet
Melissa Tagorda Keller Central 11-0 4/21/2022 Area 6A-03/04 Meet
Riley Perumal Prosper 11-0 3/19/2022 Plano Invitational
Mikaela Honsinger Flower Mound 11-0 4/8/2022 Marcus Steve Telaneus Invitational
Leeah Boyd Hebron 11-0 4/14/2022 District 6-6A Meet
Gracie Little Hockaday 10-8 4/2/2022 Parish Invitational
Kaymon Dale Van 10-6 4/21/2022 Area 4A-13/14 Meet
Peyton Mudd Prosper 10-6 4/13/2022 District 5-6A Meet
Sarah Salsgiver Lucas Lovejoy 10-6 3/26/2022 Jesuit Sheaner Relays
Sofia Chen Northwest Nelson 10-6 4/21/2022 Area 6A-03/04 Meet
Grace Bettencourt Flower Mound 10-6 3/5/2022 Coppell Relays
Maria Mazey SL Carroll 10-6 3/10/2022 LD Bell Hoot Smith Relays
Helena De Moraes Coppell 10-6 2/18/2022 Grapevine Mustang Relays
Jaiden Ware Decatur 10-6 4/22/2022 Area 4A 07/08 Meet
Madison Fox Keller 10-6 3/24/2022 Keller Dave Park Invitational
100 Meters
Fat
Tiriah Kelley Plano East 11.40 5/13/2022 UIL Championships
Te'Anna Harlin Lewisville 11.42 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Aniyah Bigam Carrollton Smith 11.46 5/13/2022 UIL Championships
Christine Mallard Mansfield Legacy 11.47 4/21/2022 Area 5A-07/08 Meet
Adriane Nwonumah Mansfield Timberview 11.52 4/30/2022 Region 1-5A Championships
Laila Hackett Frisco Lebanon Trail 11.55 5/13/2022 UIL Championships
Kennedy Swan Sachse 11.58 4/30/2022 Region 2-6A Championships
Bailey Johnson Arlington Bowie 11.66 4/20/2022 Area 6A-07/08 Meet
Chrystal McDaniel DeSoto 11.68 4/30/2022 Region 2-6A Championships
Dayana Felicien Flower Mound 11.69 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Ja'Naria Jackson Terrell 11.74 5/12/2022 UIL Championships
Makayla Jones Skyline 11.74 4/30/2022 Region 2-6A Championships
Aliyah Johnson FW Southwest Christian 11.78 4/28/2022 TAPPS 5A North Regional
Ajaceia Presswood North Crowley 11.79 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Royalty Brown Skyline 11.81 3/19/2022 Texas Southern Relays
Nia Trammell FW O D Wyatt 11.82 5/13/2022 UIL Championships
Steveanna Hearn Little Elm 11.85 4/13/2022 District 5-6A Meet
Nasya Williams DeSoto 11.86 3/19/2022 Texas Southern Relays
Ryhan Balous McKinney North 11.87 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Alyssa Jackson Ursuline 11.87 5/7/2022 TAPPS State Track & Field Championships
Addison Stricklin Lancaster 11.87 4/21/2022 Area 5A-11/12 Meet
Samantha Ward Parish Episcopal 11.87 4/20/2022 TAPPS 6A District 02 Meet
Tyler Brown Arlington Bowie 11.89 4/20/2022 Area 6A-07/08 Meet
De'Kayla Simpson Duncanville 11.90 4/15/2022 Area 6A-11/12 Meet
Leila Ngapout Lucas Lovejoy 11.91 4/14/2022 District 10-5A Meet
Nimi Osunsedo Frisco 11.92 4/13/2022 District 9-5A Meet
Hailey Sayre Denton Braswell 11.93 4/13/2022 District 5-6A Meet
Mikyah McDonald Allen 11.93 4/13/2022 District 5-6A Meet
Te'Anna Anderson Lewisville 11.95 3/19/2022 Plano Invitational
Rachel Nelson FW Country Day 11.95 4/30/2022 Southwest Preparatory Conference Championships
Eden Clifton Arlington 11.96 4/20/2022 Area 6A-07/08 Meet
Sidney Green Allen 11.96 3/19/2022 Greenhill Texas Sprintfest
100 Meters Wheelchair Race
Abigail Counts Flower Mound 18.28 5/13/2022 UIL Championships
Katy Broadbent Hebron 19.85 3/19/2022 Plano Invitational
Ritvika Kondakrindi Hebron 20.96 5/13/2022 UIL Championships
Grace Mooney Plano 27.33 5/13/2022 UIL Championships
Olivia Molnar The Colony 28.70 3/19/2022 Plano Invitational
200 Meters
Fat
Tiriah Kelley Plano East 23.06 5/13/2022 UIL Championships
Aniyah Bigam Carrollton Smith 23.26 5/13/2022 UIL Championships
Christine Mallard Mansfield Legacy 23.50 5/13/2022 UIL Championships
Royalty Brown Skyline 23.66 4/30/2022 Region 2-6A Championships
Ja'Naria Jackson Terrell 23.69 5/12/2022 UIL Championships
Aaliyah Gipson Duncanville 23.80 4/30/2022 Region 2-6A Championships
Lauren Lewis Prosper 23.82 4/21/2022 Area 6A-05/06 Meet
Amauri Jackson Kimball 23.84 4/21/2022 Area 5A-11/12 Meet
Laila Hackett Frisco Lebanon Trail 23.86 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Kelaiah Daniyan Lancaster 24.03 4/21/2022 Area 5A-11/12 Meet
Adriane Nwonumah Mansfield Timberview 24.08 4/30/2022 Region 1-5A Championships
Kennedy Dehorney Carter 24.23 5/12/2022 UIL Championships
Skyler Brazzell Northwest Nelson 24.23 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Kierra Teer Arlington Martin 24.25 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Bre'anna Lacy Waxahachie Life 24.28 4/21/2022 Area 4A-11/12 Meet
Rachel Nelson FW Country Day 24.36 3/5/2022 FWCD Invitational
Nasya Williams DeSoto 24.37 2/19/2022 Bryan Adams Cougar Relays
Madison Jeffries Frisco Reedy 24.41 3/19/2022 Greenhill Texas Sprintfest
Samiyah Roberson North Crowley 24.43 4/14/2022 District 3-6A Meet
Nia Trammell FW O D Wyatt 24.46 4/12/2022 District 7-5A Meet
Kennedy Swann Sachse 24.53 4/30/2022 Region 2-6A Championships
Kyah Shannon Prosper Rock Hill 24.55 4/14/2022 District 10-5A Meet
Kayla Watson Prosper 24.56 4/13/2022 District 5-6A Meet
Sidney Green Allen 24.58 4/1/2022 Mesquite ISD Invtitational
Addison Smith Aledo 24.58 4/21/2022 Area 5A-05/06 Meet
Hayden Colson Denton Guyer 24.61 4/13/2022 District 5-6A Meet
Jalyn Williams Lancaster 24.61 4/9/2022 District 12-5A Meet
Leah Pettis McKinney North 24.70 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Jayla Ford FW O.D. Wyatt 24.73 4/30/2022 Region 1-5A Championships
Amaya Minor Lincoln 24.73 4/12/2022 District 12-4A Meet
Konisha Cuellar Denton Braswell 24.74 4/13/2022 District 5-6A Meet
Te'Anna Anderson Lewisville 24.80 3/19/2022 Plano Invitational
Charlize Bartholomew McKinney Boyd 24.85 4/13/2022 District 5-6A Meet
400 Meters
Lauren Lewis Prosper 52.54 5/13/2022 UIL Championships
Christine Mallard Mansfield Legacy 53.63 5/13/2022 UIL Championships
Aniyah Bigam Carrollton Smith 55.26 5/13/2022 UIL Championships
Sidney Green Allen 55.52 2/19/2022 Kentucky High School Invitational
Emma Alvord Denton Guyer 55.66 5/13/2022 UIL Championships
Kailey Littlefield Lucas Lovejoy 55.91 4/1/2022 Lovejoy HS Invitational
Jailah Robinson North Forney 55.98 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Kyla Lewis Prosper Rock Hill 56.05 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Aaliyah Gipson Duncanville 56.10 3/19/2022 Texas Southern Relays
London Harden Crowley 56.12 4/30/2022 Region 1-5A Championships
Taylor Brown Frisco Lebanon Trail 56.15 4/21/2022 Area 5A-09/10 Meet
Kailynn Jackson Frisco Lone Star 56.34 4/21/2022 Area 5A-09/10 Meet
Taylor McFarland Godley 56.42 5/12/2022 UIL Championships
Jalyn Williams Lancaster 56.43 4/21/2022 Area 5A-11/12 Meet
Rachel Nelson FW Country Day 56.68 4/30/2022 Southwest Preparatory Conference Championships
Nia Wiley Mesquite Dallas Christian 56.83 4/28/2022 TAPPS 5A North Regional
Mallory McLemore Midlothian 56.85 4/14/2022 District 14-5A Meet
Ivana Odonkor Frisco Liberty 56.87 4/21/2022 Area 5A-09/10 Meet
Camryn McPhaul Plano West 56.98 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Jada Edwards Red Oak 57.00 4/14/2022 District 14-5A Meet
Sasha Crawford Keller 57.01 4/14/2022 District 4-6A Meet
Jordyn Talley Keller Fossil Ridge 57.10 4/14/2022 District 4-6A Meet
Ledisi Kpea Carrollton Smith 57.12 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Jenna Lowrey Trinity Christian Addison 57.17 5/7/2022 TAPPS State Track & Field Championships
Kelaiah Daniyan Lancaster 57.19 3/31/2022 Garland Naaman Forest Relays
NyKaela Mays Keller Fossil Ridge 57.28 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Royalty Brown Skyline 57.33 4/14/2022 District 10-6A Meet
Ti'Onna McCutcheon Northwest Eaton 57.33 4/14/2022 District 4-6A Meet
Remy Finn Hockaday 57.35 4/30/2022 Southwest Preparatory Conference Championships
Taylor Ledbetter FW Paschal 57.51 3/10/2022 Richland's 47th Annual Rigsby Relays
400 Meters Wheelchair Race
Abigail Counts Flower Mound 1:07.54 5/13/2022 UIL Championships
Katy Broadbent Hebron 1:13.87 5/13/2022 UIL Championships
Ritvika Kondakrindi Hebron 1:36.91 5/13/2022 UIL Championships
Olivia Molnar The Colony 1:50.56 3/3/2022 The Colony Cougar Invitational
Grace Mooney Plano 1:51.16 5/13/2022 UIL Championships
800 Meters
Kailey Littlefield Lucas Lovejoy 2:06.21 5/13/2022 UIL Championships
Samantha Humphries Flower Mound 2:07.68 5/13/2022 UIL Championships
Aubrey O'Connell Prosper 2:08.68 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Sasha Crawford Keller 2:09.14 5/13/2022 UIL Championships
Mia McGlade Allen 2:12.46 4/13/2022 District 5-6A Meet
Natalie Cook Flower Mound 2:12.52 3/5/2022 Coppell Relays
Nicole Humphries Flower Mound 2:12.96 4/21/2022 Area 6A-05/06 Meet
Allie Love Colleyville Heritage 2:14.09 2/18/2022 Grapevine Mustang Relays
Taryn Bailey DeSoto 2:14.53 4/30/2022 Region 2-6A Championships
Amy Morefield Lucas Lovejoyk 2:14.92 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Kayla Dickerson Highland Park 2:15.21 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Kathryn Evans Burleson 2:15.78 4/30/2022 Region 1-5A Championships
Kailynn Jackson Frisco Lone Star 2:16.30 4/1/2022 Byron Nelson Relays
Bella Evans McKinney Boyd 2:17.12 4/13/2022 District 5-6A Meet
Virginia Knight Flower Mound 2:17.17 4/14/2022 District 6-6A Meet
Alexandra Fox Flower Mound 2:17.69 4/1/2022 Lovejoy HS Invitational
Trista Etheridge Mabank 2:17.89 5/12/2022 UIL Championships
Margaret Thompson Hockaday 2:17.89 4/22/2022 SPC North Zone Championships
London Harden Crowley 2:17.93 4/30/2022 Region 1-5A Championships
Macy Cogburn Sanger 2:18.29 3/12/2022 Lovejoy Spring Distance Festival
Cassandra O'Pry North Crowley 2:18.34 4/14/2022 District 3-6A Meet
Addison Hite Pilot Point 2:18.47 4/30/2022 Region 2-3A Championships
Ava Bushaw Southlake Carroll 2:18.95 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Emma Santoro Rockwall 2:19.18 3/26/2022 Jesuit Sheaner Relays
Ashley Weaver Northwest Eaton 2:19.23 3/19/2022 Texas Distance Festival - Southlake Carroll
Lanie Meeks John Paul II 2:19.31 5/7/2022 TAPPS State Track & Field Championships
Maggie Neal Krum 2:19.43 5/12/2022 UIL Championships
Austin Owen FM Marcus 2:19.67 3/31/2022 Lewisville Max Goldsmith Relays
Jailah Robinson North Forney 2:19.86 4/13/2022 District 13-5A Meet
Jordan Lacsamana Hockaday 2:19.93 4/30/2022 Southwest Preparatory Conference Championships
Maggie Cuppett Northwest Nelson 2:19.97 4/30/2022 Region 1-6A Championships
1600 Meters
Natalie Cook Flower Mound 4:36.96 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Samantha Humphries Flower Mound 4:44.90 3/26/2022 Texas Relays
Nicole Humphries Flower Mound 4:49.73 3/26/2022 Texas Relays
Aubrey O'Connell Prosper 4:53.21 3/4/2022 Prosper Dan Christie Relays
Kailey Littlefield Lucas Lovejoy 4:55.75 3/19/2022 Texas Distance Festival - Southlake Carroll
Abigail Bass Melissa 4:56.46 3/4/2022 Prosper Dan Christie Relays
Virginia Knight Flower Mound 4:57.53 4/8/2022 Marcus Steve Telaneus Invitational
Allison Fortman McKinney Boyd 4:57.63 4/13/2022 District 5-6A Meet
Margaret Thompson Hockaday 4:57.75 4/16/2022 St John's Nick Finnegan Spring Invitational
Alexandra Fox Flower Mound 4:57.94 4/8/2022 Marcus Steve Telaneus Invitational
Allie Love Colleyville Heritage 4:58.69 3/12/2022 Lovejoy Spring Distance Festival
Mia McGlade Allen 4:59.84 3/19/2022 Texas Distance Festival - Southlake Carroll
Austin Owen FM Marcus 5:01.36 3/19/2022 Texas Distance Festival - Southlake Carroll
Jenna Kirby Hebron 5:02.59 3/19/2022 Texas Distance Festival - Southlake Carroll
Erin O'Brien Frisco Memorial 5:02.66 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Cassandra O'Pry North Crowley 5:02.68 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Amy Morefield Lucas Lovejoy 5:03.04 3/26/2022 Texas Relays
Audrey Dunn Southlake Carroll 5:04.15 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Alexis Frick Celina 5:06.09 5/12/2022 UIL Championships
Shewaye Johnson Prosper 5:06.59 4/13/2022 District 5-6A Meet
Adele Clarke Celina 5:06.78 3/12/2022 Lovejoy Spring Distance Festival
Sara Morefield Lucas Lovejoy 5:07.63 4/21/2022 Area 5A-09/10 Meet
Alexandra Walsh Southlake Carroll 5:07.74 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Bella Evans McKinney Boyd 5:08.17 3/19/2022 Texas Distance Festival - Southlake Carroll
Tania Ramirez Boyd 5:08.24 5/12/2022 UIL Championships
Makayla Bratcher Rockwall-Heath 5:08.24 4/30/2022 Region 2-6A Championships
Brighton Mooney Frisco Independence 5:08.43 3/19/2022 Texas Distance Festival - Southlake Carroll
Katie Armstrong Lucas Lovejoy 5:08.79 4/1/2022 Lovejoy HS Invitational
Ella Pando Weatherford 5:09.30 3/19/2022 Texas Distance Festival - Southlake Carroll
Macy Cogburn Sanger 5:09.46 3/19/2022 Texas Distance Festival - Southlake Carroll
Izzy Lochtefeld Northwest Eaton 5:10.45 4/14/2022 District 4-6A Meet
Kyla Lochtefeld Northwest Eaton 5:10.92 4/14/2022 District 4-6A Meet
3200 Meters
Natalie Cook Flower Mound 9:48.22 5/13/2022 UIL Championships
Samantha Humphries Flower Mound 10:23.68 5/13/2022 UIL Championships
Alexandra Fox Flower Mound 10:36.48 5/13/2022 UIL Championships
Allison Fortman McKinney Boyd 10:38.08 3/26/2022 Texas Relays
Allie Love Colleyville Heritage 10:41.74 3/4/2022 Prosper Dan Christie Relays
Abigail Bass Melissa 10:43.26 4/30/2022 Region 2-4A Championships
Shewaye Johnson Prosper 10:47.20 3/19/2022 Plano Invitational
Amy Morefield Lucas Lovejoy 10:48.34 4/21/2022 Area 5A-09/10 Meet
Alexandra Walsh Southlake Carroll 10:48.92 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Amanda Hogan Ursuline 10:50.21 1/29/2022 North Texas Winter 3200m/800m
Erin O'Brien Frisco Memorial 10:53.92 3/26/2022 Texas Relays
Sara Morefield Lucas Lovejoy 10:55.20 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Brighton Mooney Frisco Independence 10:57.83 3/12/2022 Lovejoy Spring Distance Festival
Audrey Dunn Southlake Carroll 10:58.21 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Margaret Thompson Hockaday 10:58.47 4/22/2022 SPC North Zone Championships
Alexis Frick Celina 11:03.33 4/30/2022 Region 2-4A Championships
Virginia Knight Flower Mound 11:09.58 4/1/2022 Lovejoy HS Invitational
Allison Buemi Flower Mound 11:10.63 4/1/2022 Lovejoy HS Invitational
Ava Bushaw Southlake Carroll 11:12.17 1/29/2022 North Texas Winter 3200m/800m
Sylvia Schwedler Southlake Carroll 11:12.34 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Mia McGlade Allen 11:12.51 4/1/2022 Lovejoy HS Invitational
Izzy Lochtefeld Northwest Eaton 11:12.60 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Peyton Benson Lucas Lovejoy 11:15.13 4/1/2022 Lovejoy HS Invitational
Brenna Zerby Allen 11:15.14 4/1/2022 Lovejoy HS Invitational
Victoria Schmidt Episcopal School of Dallas 11:16.44 4/2/2022 Parish Invitational
Tania Ramirez Boyd 11:16.48 5/12/2022 UIL Championships
Kathryn Tucker Kaufman 11:18.63 4/30/2022 Region 2-4A Championships
Ella Pando Weatherford 11:21.44 3/24/2022 Springtown POJO Relays
Cassandra O'Pry North Crowley 11:22.42 3/26/2022 Texas Relays
100 Hurdles
Fat
Janet Nkwoparah Arlington Bowie 13.77 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Kelis Jules Frisco Lone Star 13.81 4/13/2022 District 9-5A Meet
Alexander Harber McKinney North 13.82 4/14/2022 District 10-5A Meet
Daisa McKissic Arlington Martin 13.86 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Sidney Green Allen 13.90 4/13/2022 District 5-6A Meet
Leah Anderson Midlothian Heritage 13.96 5/12/2022 UIL Championships
Kaylah Braxton Frisco Heritage 13.99 4/13/2022 District 9-5A Meet
Lauren Thompson Frisco 14.05 3/26/2022 Texas Relays
Jourdan Edwards Prosper Rock Hill 14.08 5/13/2022 UIL Championships
Eva Vreeland Flower Mound 14.10 4/21/2022 Area 6A-05/06 Meet
Kathryn Kelly Frisco 14.19 4/13/2022 District 9-5A Meet
Ashlyn Parish Northwest Nelson 14.19 4/14/2022 District 4-6A Meet
Taylor Washington Wylie 14.21 4/30/2022 Region 2-6A Championships
Kennedy Brown Duncanville 14.22 4/14/2022 District 11-6A Meet
Skyler Schuller Coppell 14.30 3/5/2022 Coppell Relays
Taylor McFarland Godley 14.31 5/12/2022 UIL Championships
Gabrielle Goodgames Duncanville 14.31 4/15/2022 Area 6A-11/12 Meet
Johrdyn Tarpeh Greenhill 14.31 3/26/2022 Texas Relays
Indyia Walton Duncanville 14.40 4/15/2022 Area 6A-11/12 Meet
Kalani Lawson FW Dunbar 14.45 5/12/2022 UIL Championships
Talicia Fair Lancaster 14.47 4/9/2022 District 12-5A Meet
Kailyn Head Denton Ryan 14.48 5/13/2022 UIL Championships
Tre'Londra Strong Lancaster 14.50 4/21/2022 Area 5A-11/12 Meet
Sarah Runyon Argyle 14.52 5/12/2022 UIL Championships
Kayden Deflanders Frisco Reedy 14.65 4/13/2022 District 9-5A Meet
Aneesa White Gainsville 14.68 4/30/2022 Region 2-4A Championships
Jayda Lunsford Mansfield Lake Ridge 14.72 4/1/2022 DeSoto Nike Invitational
Hannah Cade Canton 14.73 5/12/2022 UIL Championships
Makayla Watson Keller Timber Creek 14,73 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Abigail Elmore Gunter 14.74 5/12/2022 UIL Championships
Grace Bettencourt Flower Mound 14.75 4/21/2022 Area 6A-05/06 Meet
Divine Tyson Hurst Bell 14.79 4/30/2022 Region 1-6A Championships
300 Hurdles
Sidney Green Allen 40.82 3/26/2022 Texas Relays
Kirin Chacchia Frisco Heritage 42.54 5/13/2022 UIL Championships
Jourdan Edwards Prosper Rock Hill 42.80 5/13/2022 UIL Championships
Eva Vreeland Flower Mound 42.85 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Chinazaekpere Favour Okoye Denton Ryan 43.08 5/13/2022 UIL Championships
Kialia Claiborne Lancaster 43.15 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Mikayla Douglas Irving MacArthur 43.49 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Kim Ume-Ezeoke FM Marcus 43.62 4/14/2022 District 6-6A Meet
Indyia Walton Duncanville 43.70 3/19/2022 Texas Southern Relays
Skyler Schuller Coppell 43.71 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Falyn Lott Frisco Memorial 43.80 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Leah Anderson Midlothian Heritage 43.96 4/30/2022 Region 2-4A Championships
Johrdyn Tarpeh Greenhill 44.29 4/30/2022 Southwest Preparatory Conference Championships
Cyndi Martin DeSoto 44.35 3/10/2022 Waxahachie Big Green Relays
Jaidyn Robinson Mansfield Legacy 44.45 4/30/2022 Region 1-5A Championships
Amelliah Birdow DeSoto 44.64 4/1/2022 DeSoto Nike Invitational
Chloe Mann Boswell 44.76 4/14/2022 District 3-6A Meet
Aneesa White Gainsville 44.76 4/30/2022 Region 2-4A Championships
Alexander Harber McKinney North 44.77 4/21/2022 Area 5A-09/10 Meet
Ashley Heavner Frisco Wakeland 44.88 4/21/2022 Area 5A-09/10 Meet
Mya Kindles FW Dunbar 44.89 4/22/2022 Area 4A 07/08 Meet
Kennedy Brown Duncanville 44.96 3/19/2022 Texas Southern Relays
Janet Nkwoparah Arlington Bowie 45.08 2/19/2022 Jerry B Griffin Invitational
Kailyn Head Denton Ryan 45.16 3/4/2022 Prosper Dan Christie Relays
Chinazaekpere Favour Okoye Denton Ryan 45.27 4/9/2022 District 6-5A Meet
Lasharia Gordon Crowley 45.31 4/14/2022 District 8-5A Meet
Tre'Londra Strong Lancaster 45.34 2/19/2022 Duncanville Bob Alpert Relays
Jada Rocquemore Mansfield Legacy 45.36 4/14/2022 District 8-5A Meet
Emma Rodrigues John Paul II 45.39 5/7/2022 TAPPS State Track & Field Championships
Kathryn Kelly Frisco 45.43 4/13/2022 District 9-5A Meet
Sarah Runyon Argyle 45.43 4/22/2022 Area 4A 07/08 Meet
Anaya Potter Northwest 45.48 4/9/2022 District 6-5A Meet
Taylor Washington Wylie 45.48 4/1/2022 Mesquite ISD Invtitational
4X100 Relay
Plano East 45.38 5/13/2022 UIL Championships
Mansfield Timberview 45.97 5/13/2022 UIL Championships
Duncanville 46.12 5/13/2022 UIL Championships
Lancaster 46.12 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Lewisville 46.50 4/30/2022 Region 1-6A Championships
McKinney North 46.52 5/13/2022 UIL Championships
Arlington Bowie 46.55 5/13/2022 UIL Championships
Frisco Heritage 46.56 4/21/2022 Area 5A-09/10 Meet
Skyline 46.59 4/30/2022 Region 2-6A Championships
DeSoto 46.72 4/30/2022 Region 2-6A Championships
Frisco Lone Star 46.83 4/21/2022 Area 5A-09/10 Meet
Frisco Liberty 46.84 4/21/2022 Area 5A-09/10 Meet
North Crowley 46.87 4/30/2022 Region 1-6A Championships
FW O. D. Wyatt 46.89 4/30/2022 Region 1-5A Championships
Prosper Rock Hill 46.96 4/14/2022 District 10-5A Meet
Flower Mound 47.15 4/14/2022 District 6-6A Meet
Frisco 47.34 4/21/2022 Area 5A-09/10 Meet
Sachse 47.39 4/30/2022 Region 2-6A Championships
Keller Timber Creek 47.46 4/21/2022 Area 6A-03/04 Meet
Allen 47.48 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Waxahachie Life 47.49 5/12/2022 UIL Championships
Burleson Centennial 47.59 4/2/2022 WT White Invitational
Mansfield Lake Ridge 47.64 4/1/2022 DeSoto Nike Invitational
Northwest Nelson 47.64 4/1/2022 Byron Nelson Relays
Arlington Martin 47.75 3/31/2022 Lewisville Max Goldsmith Relays
Crowley 47.78 4/21/2022 Area 5A-07/08 Meet
Frisco Lebanon Trail 47.80 3/3/2022 The Colony Cougar Invitational
Lake Highlands 47.86 4/20/2022 Area 6A-07/08 Meet
Kimball 47.97 4/21/2022 Area 5A-11/12 Meet
Denton Guyer 47.98 4/21/2022 Area 6A-05/06 Meet
4X200 Relay
Arlington Bowie 1:35.89 5/13/2022 UIL Championships
Skyline 1:36.49 5/13/2022 UIL Championships
DeSoto 1:36.55 3/26/2022 Texas Relays
Lewisville 1:36.94 5/13/2022 UIL Championships
Lancaster 1:37.13 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Duncanville 1:38.94 4/30/2022 Region 2-6A Championships
Frisco Heritage 1:39.03 4/30/2022 Region 2-5A Championships
FW O. D. Wyatt 1:39.24 3/17/2022 Judy Thomas Texan Relays
North Crowley 1:39.29 3/26/2022 Texas Relays
Mansfield Timberview 1:39.38 4/21/2022 Area 5A-07/08 Meet
Plano East 1:39.66 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Burleson Centennial 1:39.79 4/2/2022 WT White Invitational
Keller Timber Creek 1:40.14 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Carter 1:40.24 5/12/2022 UIL Championships
Frisco Liberty 1:40.27 5/13/2022 UIL Championships
Flower Mound 1:40.45 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Argyle 1:40.61 5/12/2022 UIL Championships
Denton Ryan 1:40.70 4/30/2022 Region 1-5A Championships
Denton Guyer 1:40.74 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Arlington Martin 1:40.74 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Crowley 1:40.79 4/30/2022 Region 1-5A Championships
Cedar Hill 1:40.86 4/30/2022 Region 2-6A Championships
Frisco Lone Star 1:41.19 2/18/2022 Lebanon Trail Blazer Relays
Waxahachie Life 1:41.21 4/30/2022 Region 2-4A Championships
Allen 1:41.48 3/26/2022 Texas Relays
Sachse 1:41.59 3/26/2022 Texas Relays
McKinney North 1:41.60 3/26/2022 Texas Relays
Garland Naaman Forest 1:41.91 4/30/2022 Region 2-6A Championships
4X400 Relay
Lancaster 3:45.64 3/26/2022 Texas Relays
Allen 3:46.53 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Lucas Lovejoy 3:47.61 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Duncanville 3:47.73 3/26/2022 Texas Relays
Prosper Rock Hill 3:47.87 5/13/2022 UIL Championships
Flower Mound 3:50.07 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Burleson Centennial 3:50.21 4/30/2022 Region 1-5A Championships
DeSoto 3:51.61 4/15/2022 Area 6A-11/12 Meet
Denton Guyer 3:52.19 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Red Oak 3:52.46 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Burleson 3:52.80 4/30/2022 Region 1-5A Championships
Frisco Lone Star 3:56.10 4/21/2022 Area 5A-09/10 Meet
FW O. D. Wyatt 3:56.19 3/26/2022 Texas Relays
Kennedale 3:56.24 5/12/2022 UIL Championships
Northwest Eaton 3:56.33 4/30/2022 Region 1-6A Championships
South Grand Prairie 3:56.66 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Coppell 3:57.61 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Prosper 3:57.85 3/26/2022 Texas Relays
McKinney North 3:58.00 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Hockaday 3:59.47 4/30/2022 Southwest Preparatory Conference Championships
Lewisville 3:59.49 4/8/2022 Marcus Steve Telaneus Invitational
Aledo 3:58.68 4/21/2022 Area 5A-05/06 Meet
Gunter 4:00.32 4/30/2022 Region 2-3A Championships
Crowley 4:00.41 4/30/2022 Region 1-5A Championships
Frisco Liberty 4:00.61 4/21/2022 Area 5A-09/10 Meet
Mansfield Timberview 4:00.70 4/14/2022 District 8-5A Meet
Arlington Seguin 4:00.79 4/14/2022 District 8-5A Meet
Frisco Heritage 4:00.95 3/19/2022 Little Elm Lobo Invitational