BoysAreaLeaders

Top Performances in Area
5/25/22
Missing Areas: 5A-7/8, 5A-13/14, 4A-13/14, 3A-11/12
compiled by Mike Sheaner
See Team Power Ratings at www.JSRelays.org
Coaches, please send results or corrections to mike@JSRelays.org
or fax 888-607-7154. Please provide first names and timing method.
Missing results from Corsicana Gene Bullard Relays
  State Qualifier (state champion in bold)
  Regional Qualifier
Converted
Name School Time/Dist Date Location
Discus
Lucas Williams Colleyville Heritage 191-2 5/13/2022 UIL Championships
Heath Vernor Ennis 186-8 4/14/2022 District 14-5A Meet
Nathan Jones Brock 180-9 4/21/2022 Area 4A-07/08 Meet
Ryan Sewell Coppell 175-3 4/21/2022 Area 6A-05/06 Meet
Rylan Smart Sanger 173-3 5/12/2022 UIL Championships
Gabriel Songer Midlothian 171-2 4/14/2022 District 14-5A Meet
Caden Kitler John Paul II 168-1 4/28/2022 TAPPS 6A North Regional
Josh Johnson Frisco 167-1 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Santiago Guerra Dallas HSAA 165-8 3/3/2022 Kaufman Golden Lion Relays
Breckney Nixon Mansfield Summit 164-3 4/14/2022 District 8-5A Meet
Preston Yarber Canton 164-3 3/31/2022 Eustace Bulldog Relays
Joshua Hinton Keller Fossil Ridge 163-7 4/14/2022 District 4-6A Meet
West Wilson Lucas Lovejoy 163-1 4/1/2022 Lovejoy HS Invitational
Hunter Erb Northwest Eaton 162-0 3/4/2022 McKinney North Bulldog Relays
Austin Lopez Allen 162-0 3/4/2022 Prosper Dan Christie Relays
Canyon Hall Wylie 161-7 4/13/2022 District 9-6A Meet
Ka'Morreun Pimpton Brewer 160-10 4/30/2022 Region 1-5A Championships
Markis Deal Garland Naaman Forest 160-4 3/18/2022 Rockwall Rockin R Relays
Ansel Din-Mbuh Aledo 158-6 4/30/2022 Region 1-5A Championships
Ryan Stulting Frisco Liberty 158-3 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Rachone Stigarl Mansfield 158-2 4/30/2022 Region 2-6A Championships
DJ Hicks Allen 157-10 3/19/2022 TAMU-Commerce East Texas HS Classic
Ryan Clark Weatherford 156-10 3/10/2022 Aledo Bearcat Relays
Devon Campbell Arlington Bowie 156-7 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Jason Crowder Argyle 154-4 4/30/2022 Region 1-4A Championships
Alonzo Abreu RO Castleberry 154-1 3/10/2022 South Hills Scorpion Relays
Hayden Norwich Chisholm Trail 153-0 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Grant Hess Muenster 152-10 4/30/2022 Region 2-2A Championships
Samuel Wenaas Frisco Liberty 152-5 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Garrett Finley Colleyville Heritage 152-3 4/30/2022 Region 1-5A Championships
Kasen Carpenter Midlothian Heritage 150-8 4/13/2022 District 11-4A Meet
Dalon Harris Garland Lakeview Centennial 150-10 3/31/2022 Garland Naaman Forest Relays
Ryan White DeSoto 150-8 3/17/2022 Midlothian Donnie Conner/Panther Relays
Hunter Fay Brock 150-5 3/31/2022 Peaster Greyhound Relays
Peaster Greyhound Relays
Jett Runion Aubrey 150-5 4/30/2022 Region 2-4A Championships
Shot Put
Nathan Jones Brock 63-2 4/30/2022 Region 1-3A Championships
David (Tre) Wilson L.D. Bell 62-2 5/13/2022 UIL Championships
Lucas Williams Colleyville Heritage 58-0 4/30/2022 Region 1-5A Championships
Santiago Guerra Dallas HSAA 57-11 4/14/2022 Liberty Christian Warrior Relays
Hayden Norwich Chisholm Trail 57-10 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Hayden Wilson Mansfield Lake Ridge 57-8 4/1/2022 DeSoto Nike Invitational
Markis Deal Garland Naaman Forest 56-10 5/13/2022 UIL Championships
Ryan White DeSoto 55-7 4/15/2022 Area 6A-11/12 Meet
Ka'Morreun Pimpton Brewer 54-10 4/30/2022 Region 1-5A Championships
Drake Bequeath Grapevine 54-5 4/30/2022 Region 1-5A Championships
Evan Baltazar Burleson 54-4 3/26/2022 Texas Relays
DJ Hicks Allen 54-0 3/4/2022 Prosper Dan Christie Relays
Jett Runion Aubrey 53-11 3/24/2022 Aubrey Invitational
Ryan Sewell Coppell 53-5 4/14/2022 District 6-6A Meet
Nai Mose Euless Trinity 53-4 3/24/2022 Trinity Susan Lumley Relays
Rylan Smart Sanger 53-2 4/30/2022 Region 2-4A Championships
Peyton Anderson Carter 53-0 4/2/2022 Samuell HS Winkley-Pikes Invitational
Caden Kitler John Paul II 52-9 4/7/2022 First Baptist Saints Relays
Reagan Wade Keller Timber Creek 52-8 4/14/2022 District 4-6A Meet
Devon Campbell Arlington Bowie 55-7 4/20/2022 Area 6A-07/08 Meet
Travis Buhake Mansfield Summit 53-4 4/30/2022 Region 1-5A Championships
Chris Campbell Grand Prairie 52-9 4/20/2022 Area 6A-07/08 Meet
Correion Thomas The Oakridge School 52-6 4/30/2022 Southwest Preparatory Conference Championships
Michael Reemts Celina 52-5 4/30/2022 Region 2-4A Championships
Gabriel Songer Midlothian 52-3 4/14/2022 District 14-5A Meet
Brodick Stewart Mansfield Summit 52-2 4/30/2022 Region 1-5A Championships
Davion Carter North Mesquite 52-1 3/24/2022 Garland ISD Relays
Canyon Hall Wylie 51-9 4/21/2022 Area 6A-09/10 Meet
Kaleb Nettles Allen 51-9 4/13/2022 District 5-6A Meet
Timothy Brantley Allen 51-9 4/13/2022 District 5-6A Meet
Zach Veverka Celina 51-9 4/30/2022 Region 2-4A Championships
Joshua Hinton Keller Fossil Ridge 51-7 4/21/2022 Area 6A-03/04 Meet
Shot Put Wheelchair
Nathan Bresee Mansfield 22-8 4/30/2022 Region 2-6A Championships
Long Jump
Miles Jones Mansfield Lake Ridge 24-9 4/15/2022 Area 6A-11/12 Meet
Chris Johnson Frisco Liberty 24-4 5/13/2022 UIL Championships
Ronald De Madet Frisco Memorial 24-2 4/21/2022 Area 5A-09/10 Meet
Tomadric Jessie Lancaster 23-11 3/10/2022 Lancaster Meet of Champions
Collin Lusk Chisholm Trail 23-11 4/8/2022 Marcus Steve Telaneus Invitational
Bontay Lamar Duncan Wilmer Htuchins 23-10 4/30/2022 Region 2-4A Championships
Gavin Champ Princeton 23-9 5/13/2022 UIL Championships
Demarion Dean Euless Trinity 23-8 5/13/2022 UIL Championships
Davion Dawson Carter 23-7 4/30/2022 Region 2-4A Championships
Colston Adamson Lucas Lovejoy 23-6 4/14/2022 District 10-5A Meet
Kal Bynum Mansfield Summit 23-5 4/21/2022 Area 5A-07/08 Meet
Kassi Kassi Plano West 23-5 4/21/2022 Area 6A-05/06 Meet
Carson Walls Jesuit 23-2 4/20/2022 Area 6A-07/08 Meet
Eli Potts Brock 23-0 4/30/2022 Region 1-3A Championships
Marquel Hambric Terrell 23-0 4/30/2022 Region 2-4A Championships
Michael Stallworth South Grand Prairie 22-11 4/20/2022 Area 6A-07/08 Meet
Jayden Louis-Charles Plano West 22-11 4/21/2022 Area 6A-05/06 Meet
Justice Jones Chisholm Trail 22-11 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Jeremiah Williams Bishop Lynch 22-11 5/6/2022 TAPPS State Track & Field Championships
Jeramiah Sanders Haltom City 22-10 4/21/2022 Area 6A-03/04 Meet
Johntay Cook DeSoto 22-10 4/14/2022 District 11-6A Meet
Armani McFadgon Plano West 22-10 4/8/2022 Marcus Steve Telaneus Invitational
Stetson Sarratt Midlothian Heritage 22-9 4/30/2022 Region 2-4A Championships
Leon Covington Colleyville Heritage 22-9 3/4/2022 Prosper Dan Christie Relays
Landon Sides Denton Guyer 22-9 4/13/2022 District 5-6A Meet
Kenan Reil Justin Northwest 22-9 4/30/2022 Region 1-5A Championships
Colton Deckard Muenster 22-9 4/30/2022 Region 2-2A Championships
Korbin Hendrix McKinney North 22-9 3/4/2022 McKinney North Bulldog Relays
Jordyn Tyson Allen 22-8 4/1/2022 Lovejoy HS Invitational
DaKoriean Moore Duncanville 22-8 4/15/2022 Area 6A-11/12 Meet
Patrick Young Hebron 22-8 4/8/2022 Marcus Steve Telaneus Invitational
Payton Bowen Denton Guyer 22-7 3/4/2022 Prosper Dan Christie Relays
Bryant Wesco Midlothian 22-7 4/14/2022 District 14-5A Meet
Trevor Montayne Prosper 22-7 4/21/2022 Area 6A-05/06 Meet
Zane Wallace St. Mark's 22-7 4/2/2022 Parish Invitational
Xavion Brice Arlington Seguin 22-6 4/21/2022 Area 5A-07/08 Meet
Chantson Prox Canton 22-6 4/30/2022 Region 2-4A Championships
Cyrus Mahan Van Alstyne 22-6 4/30/2022 Region 2-4A Championships
Rondale Carridine Grapevine 22-6 4/9/2022 District 6-5A Meet
Cameron Jones Birdville 22-6 3/31/2022 Joshua Owls Relays
Triple Jump
Michael Stallworth South Grand Prairie 49-5 5/13/2022 UIL Championships
Gavin Champ Princeton 48-11 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Zane Wallace St. Mark's 48-4 5/21/2022 TTFCA Meet of Champions
Jayden Louis-Charles Plano West 48-4 3/4/2022 Prosper Dan Christie Relays
Ronald De Madet Frisco Memorial 48-1 4/21/2022 Area 5A-09/10 Meet
Josh Harris Waxahachie 47-10 4/30/2022 Region 2-6A Championships
Jaylen Burke Waxahachie 47-8 4/15/2022 Area 6A-11/12 Meet
Jeremiah Charles Arlington Martin 47-3 4/20/2022 Area 6A-07/08 Meet
Jordan Tetsopguim Mansfield Lake Ridge 47-3 3/17/2022 Midlothian Donnie Conner/Panther Relays
Drew Nickerson Sachse 47-3 4/13/2022 District 9-6A Meet
Bryant Wesco Midlothian 46-9 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Tre Griffiths Keller 46-6 4/21/2022 Area 6A-03/04 Meet
Kristopher Lester FM Marcus 46-5 4/14/2022 District 6-6A Meet
CJ Nelson Birdville 46-5 4/30/2022 Region 1-5A Championships
Colston Adamson Lucas Lovejoy 46-4 4/14/2022 District 10-5A Meet
Zechariah Ebron Cedar Hill 46-3 4/30/2022 Region 2-6A Championships
Payton Bowen Denton Guyer 46-1 4/21/2022 Area 6A-05/06 Meet
Tajyrian Turner West Mesquite 46-0 4/13/2022 District 13-5A Meet
Leon Covington Colleyville Heritage 45-9 4/24/2021 UIL 1-5A Regional Meet
Parker Brosam Frisco Centennial 45-9 4/21/2022 Area 5A-09/10 Meet
T'Aunt Robinson Mansfield Lake Ridge 45-9 2/19/2022 Duncanville Bob Alpert Relays
Stetson Sarratt Midlothian Heritage 45-8 4/13/2022 District 11-4A Meet
Dadrian Calhoun Chisholm Trail 45-6 4/21/2022 Area 6A-03/04 Meet
Matthias Leach Chisholm Trail 45-6 4/21/2022 Area 6A-03/04 Meet
Dennis Moody Frisco Reedy 45-6 4/21/2022 Area 5A-09/10 Meet
Julian Pilgram Keene 45-5 3/10/2022 Rio Vista Eagles Relays
Abisayooluwa Gbakinro Mansfield Lake Ridge 45-5 3/24/2022 Summit Jaguar Relays
Mark Fulkerson Lake Worth 45-3 4/30/2022 Region 1-4A Championships
Maurice Gray Prosper Rock Hill 45-3 3/17/2022 Celina Relays
Alton Davis Euless Trinity 45-0 4/21/2022 Area 6A-03/04 Meet
High Jump
Isaac Onuoha Woodrow Wilson 6-10 3/3/2022 Forney Clay Jones Memorial Relays
Levar Thornton Keller Timber Creek 6-10 3/4/2022 Argyle Invitational
Calen Jones Duncanville 6-9 4/30/2022 Region 2-6A Championships
Zane Hicke FM Marcus 6-8 3/10/2022 Lewisville Invitational
Aiden Hayes Plano East 6-8 5/13/2022 UIL Championships
Jordyn Tyson Allen 6-8 4/1/2022 Lovejoy HS Invitational
Kameron Franklin Frisco Heritage 6-8 3/10/2022 Lancaster Meet of Champions
Jeramiah Sanders Haltom City 6-8 4/21/2022 Area 6A-03/04 Meet
Alexander Mathes McKinney North 6-7 2/19/2022 McKinney Boyd Relays
Jonathan Norris Nevada Community 6-7 4/30/2022 Region 2-4A Championships
Grant Kostos Jesuit 6-6 4/9/2022 District 7-6A Meet
Colston Adamson Lucas Lovejoy 6-6 4/14/2022 District 10-5A Meet
Osawese Agbonkonkon Frisco Wakeland 6-6 4/21/2022 Area 5A-09/10 Meet
Ashton Burton Argyle 6-6 4/22/2022 Area 4A 07/08 Meet
Daylon Dickerson Kaufman 6-6 3/10/2022 Crandall Pirate Relays
Crandall Pirate Relays
Weston Griffin Era 6-6 4/20/2022 Area 2A-13/14 Meet
Rylan Kennedy Mansfield Lake Ridge 6-6 4/30/2022 Region 2-6A Championships
Noah Mayfield Cleburne 6-6 4/14/2022 District 14-5A Meet
Jadun Mason-Davis Anna 6-6 4/14/2022 District 9-4A Meet
Cyrus Mahan Van Alstyne 6-6 4/30/2022 Region 2-4A Championships
Matthias Leach Chisholm Trail 6-6 4/8/2022 Marcus Steve Telaneus Invitational
Kenneth Burkholder Gunter 6-5 4/30/2022 Region 2-3A Championships
Isaiah Mayfield North Forney 6-5 4/14/2022 District 14-5A Meet
Akok Ngor Euless Trinity 6-5 4/14/2022 District 3-6A Meet
Devin Miller Bishop Dunne 6-4 5/6/2022 TAPPS State Track & Field Championships
DeChi Peterson Jesuit 6-4 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Gavin Baldwin Mansfield 6-4 4/14/2022 District 11-6A Meet
Bontay Lamar Duncan Wilmer Htuchins 6-4 4/12/2022 District 12-4A Meet
Jeremiah Evans Rowlett 6-4 3/5/2022 Lake Ridge Invitational
Christopher Lewis Wylie 6-4 4/1/2022 Mesquite ISD Invtitational
Xak Wylie Greenville 6-4 3/17/2022 Farmersville Farmer Joe Relays
Jayden Lawton Lucas Lovejoy 6-4 4/14/2022 District 10-5A Meet
Trey Pugh Lucas Lovejoy 6-4 4/14/2022 District 10-5A Meet
Tajyrian Turner West Mesquite 6-4 3/10/2022 Mesquite Charles Qualls Relays
Ryan Johnson Melissa 6-4 4/14/2022 District 9-4A Meet
Eddie Kayizzi Fort Worth Christian 6-4 5/6/2022 TAPPS State Track & Field Championships
Tristan Martin Plano East 6-4 4/1/2022 Lovejoy HS Invitational
Will Quintana Decatur 6-4 4/22/2022 Area 4A 07/08 Meet
Reid Strebeck Burleson 6-4 4/21/2022 Area 5A-07/08 Meet
Pole Vault
Gavin Hecke Prosper Rock Hill 16-7 4/14/2022 District 10-5A Meet
Nick Loibl Birdville 16-0 5/13/2022 UIL Championships
Christopher Knauss Wylie 15-6 4/30/2022 Region 2-6A Championships
Adam Hines DeSoto 15-6 4/30/2022 Region 2-6A Championships
Brayden Jones Hebron 15-6 5/13/2022 UIL Championships
Reece Williams Burleson 15-6 4/21/2022 Area 5A-07/08 Meet
Jacob Dorrell Denton Guyer 15-3 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Caden Craft Keller Central 15-3 3/10/2022 Eaton Spring Break Invite
Sean Gribble Aledo 15-3 4/14/2022 District 5-5A Meet
Michael Nance Coppell 15-3 4/21/2022 Area 6A-05/06 Meet
Mitchell Thompson Argyle 15-3 4/30/2022 Region 1-4A Championships
Owen Williamson Bishop Lynch 15-2 4/2/2022 Parish Invitational
Cade Bramblett Brock 15-0 3/31/2022 Peaster Greyhound Relays
Peaster Greyhound Relays
Brody Craft Keller Central 15-0 3/25/2022 Fossil Ridge Panther Relays
Robert Franks Allen 15-0 4/13/2022 District 5-6A Meet
Dyson Wicker Rockwall Heath 15-0 4/30/2022 Region 2-6A Championships
Jacob Smith Wylie 15-0 4/21/2022 Area 6A-09/10 Meet
Tanner Woolring Brock 15-0 5/12/2022 UIL Championships
Adrian Suarez Greenhill 14-8 4/2/2022 Parish Invitational
Rylan Bethell Joshua 14-7 4/14/2022 District 14-5A Meet
Thatch Balady Jesuit 14-6 3/26/2022 Jesuit Sheaner Relays
Brad Campbell Aledo 14-6 2/17/2022 Weatherford Kangaroo Relays
Ethan Stark Rockwall 14-6 2/18/2022 Lebanon Trail Blazer Relays
Cole Griffith Brock 14-6 4/21/2022 Area 4A-07/08 Meet
Dylan Fowler Arlington Martin 14-6 4/14/2022 District 8-6A Meet
Eli Barnes Argyle 14-6 4/30/2022 Region 1-4A Championships
Landry Leigh Cleburne 14-3 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Joe Boyd Hebron 14-1 3/5/2022 Coppell Relays
Jacob Sanders Coppell 14-0 4/21/2022 Area 6A-05/06 Meet
Cameron Wilson Weatherford 14-0 4/21/2022 Area 6A-03/04 Meet
Xavier Edwards Joshua 14-0 3/24/2022 Azle Donnie Ostermann Hornet Relays
Grayson Smith Birdville 14-0 3/31/2022 Joshua Owls Relays
Riley Cronin Arlington Martin 14-0 4/14/2022 District 8-6A Meet
Lane Medlock Boyd 14-0 4/13/2022 District 10-3A Meet
Richard Hambleton Jesuit 14-0 4/30/2022 Region 1-6A Championships
100 Meters
Fat
Pierre Goree Duncanville 10.08 4/30/2022 Region 2-6A Championships
Tsegaya Fazarro Allen 10.10 4/13/2022 District 5-6A Meet
Logan Popelka Wylie 10.10 4/13/2022 District 9-6A Meet
Chace Biddle Garland 10.12 4/13/2022 District 9-6A Meet
Kordarion Smith Lancaster 10.23 3/26/2022 Texas Relays
Xavier Lewis Lewisville 10.28 4/21/2022 Area 6A-05/06 Meet
Trevor Montayne Prosper 10.32 4/21/2022 Area 6A-05/06 Meet
Jared Brackens Kerens 10.37 5/13/2022 UIL Championships
Emmanuel Ekong North Crowley 10.37 4/21/2022 Area 6A-03/04 Meet
Emeka Nwokedi Wylie 10.38 4/13/2022 District 9-6A Meet
Matthew Maldima Coppell 10.40 4/21/2022 Area 6A-05/06 Meet
Savion Hunter Garland Lakeview Centennial 10.41 4/13/2022 District 9-6A Meet
King Micah Scales Cedar Hill 10.41 4/15/2022 Area 6A-11/12 Meet
Marquis Shorten Arlington Martin 10.43 4/20/2022 Area 6A-07/08 Meet
Nolan Macklin Prosper Rock Hill 10.45 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Jaelyn Davis Robinson Waxahachie 10.45 4/1/2022 DeSoto Nike Invitational
Hunter Krepp Jesuit 10.46 4/20/2022 Area 6A-07/08 Meet
Jaylon Washington Duncanville 10.46 3/19/2022 Texas Southern Relays
Nathaniel Progue Garland Naaman Forest 10.46 4/13/2022 District 9-6A Meet
Renaud Francois Keller Timber Creek 10.49 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Taylor Starling South Oak Cliff 10.49 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Miron Magee Lake Highlands 10.50 4/20/2022 Area 6A-07/08 Meet
Tavares Duckett II Arlington Bowie 10.52 4/20/2022 Area 6A-07/08 Meet
Caden Durham Duncanville 10.52 3/5/2022 Texas A&M Bluebonnet High School Invitational
Xavier Filsaime McKinney 10.52 4/21/2022 Area 6A-05/06 Meet
Korbin Hendrix McKinney North 10.52 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Sign Shuva Allen 10.54 4/13/2022 District 5-6A Meet
Landon Sides Denton Guyer 10.54 4/13/2022 District 5-6A Meet
Jordan Sanford Mansfield Timberview 10.55 4/21/2022 Area 5A-07/08 Meet
Brett Tutter Brock 10.55 4/21/2022 Area 4A-07/08 Meet
Jonah Roberson Royse City 10.56 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Jalaal Thompson Aubrey 10.58 5/12/2022 UIL Championships
Josiyah Taylor Denton Ryan 10.58 4/9/2022 District 6-5A Meet
Justin Frater FW Benbrook 10.59 5/12/2022 UIL Championships
Braylon Colgrove Aubrey 10.59 4/21/2022 Area 4A-09/10 Meet
100 Meters Wheelchair Race
Nathan Breese Mansfield 18.03 5/13/2022 UIL Championships
200 Meters
Fat
John Rutledge Highland Park 20.55 5/13/2022 UIL Championships
Logan Popelka Wylie 20.96 3/5/2022 Texas A&M Bluebonnet High School Invitational
Nolan Macklin Prosper Rock Hill 21.04 4/14/2022 District 10-5A Meet
Tsegaya Fazarro Allen 21.19 4/13/2022 District 5-6A Meet
Kory Boyd Wylie East 21.20 4/14/2022 District 10-5A Meet
Zavion Langrin Frisco Heritage 21.22 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Nick Byrd Lancaster 21.25 4/9/2022 District 12-5A Meet
King Micah Scales Cedar Hill 21.28 4/30/2022 Region 2-6A Championships
Josiyah Taylor Denton Ryan 21.35 4/30/2022 Region 1-5A Championships
Taylor Briggs McKinney North 21.37 4/14/2022 District 10-5A Meet
DaKoriean Moore Duncanville 21.39 4/14/2022 District 11-6A Meet
Jaylon Washington Duncanville 21.40 3/5/2022 Texas A&M Bluebonnet High School Invitational
Will Quintana Decatur 21.48 5/12/2022 UIL Championships
Nathan Williams Richardson Berkner 21.49 3/26/2022 Jesuit Sheaner Relays
Jared Brackens Kerens 21.53 5/13/2022 UIL Championships
Kody Blackwood McKinney North 21.53 3/4/2022 McKinney North Bulldog Relays
Emmanuel Ekong North Crowley 21.53 3/5/2022 North Crowley Invitational
Alexander Rodgers Kimball 21.53 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Sam Alves Rockwall 21.54 4/30/2022 Region 2-6A Championships
Anthony Davis Skyline 21.57 4/30/2022 Region 2-6A Championships
Kendrick Smallwood Mesquite Poteet 21.58 4/1/2022 Mesquite ISD Invtitational
Christian Pierce Red Oak 21.58 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Marquis Shorten Arlington Martin 21.59 4/20/2022 Area 6A-07/08 Meet
Cameron Cleveland Red Oak 21.60 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Eli Potts Brock 21.60 4/21/2022 Area 4A-07/08 Meet
Omoriyon Barnes Richardson Berkner 21.61 3/5/2022 Coppell Relays
Da'marqis Lewis Denton Ryan 21.62 4/30/2022 Region 1-5A Championships
Daylon Singleton DeSoto 21.61 4/14/2022 District 11-6A Meet
Ryan Yaites Denton Guyer 21.61 4/13/2022 District 5-6A Meet
Jeremy Henderson FW Country Day 21.64 3/5/2022 FWCD Invitational
Jaxson Lanz Prosper 21.64 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Ryan Hollis The Colony 21.66 4/14/2022 District 10-5A Meet
AJ Newberry South Grand Prairie 21.68 4/20/2022 Area 6A-07/08 Meet
Willie Arkansas Princeton 21.67 4/14/2022 District 10-5A Meet
Jamarion Ravenell DeSoto 21.69 4/14/2022 District 11-6A Meet
Kordarion Smith Lancaster 21.69 2/19/2022 Duncanville Bob Alpert Relays
Parker Livingstone Lucas Lovejoy 21.69 4/14/2022 District 10-5A Meet
400 Meters
Logan Popelka Wylie 46.66 3/5/2022 Texas A&M Bluebonnet High School Invitational
Jamari Harts DeSoto 46.91 4/15/2022 Area 6A-11/12 Meet
Dominic Byles Mansfield Lake Ridge 47.03 5/13/2022 UIL Championships
Jonah Roberson Royse City 47.70 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Jonathan Simms Allen 47.78 5/13/2022 UIL Championships
Kody Blackwood McKinney North 47.80 4/1/2022 Lovejoy HS Invitational
Ethan Moffett Mansfield Timberview 47.87 4/21/2022 Area 5A-07/08 Meet
Charis Jackson Wylie East 47.92 4/21/2022 Area 5A-09/10 Meet
Grant Williams Celina 48.00 4/1/2022 Lovejoy HS Invitational
Riley McGowan Lucas Lovejoy 48.11 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Dea'jon Evans Irving MacArthur 48.12 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Cameron Wooley Frisco Liberty 48.13 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Eddie Barrientes Chisholm Trail 48.50 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Derrius Henry Mansfield Timberview 48.66 3/17/2022 Midlothian Donnie Conner/Panther Relays
Patrick Bennett Jesuit 48.69 3/5/2022 DFW Showcase
Tyler Brown Aubrey 48.71 4/14/2022 District 9-4A Meet
Ty Cook Mansfield Legacy 48.71 4/30/2022 Region 1-5A Championships
James Farmer-Cole Dallas Life Oak Cliff 48.76 4/13/2022 District 9-3A Meet
Jason Estrada Greenhill 48.98 4/30/2022 Southwest Preparatory Conference Championships
Sherrod Smith Duncanville 49.00 4/14/2022 District 11-6A Meet
Tyreon Key South Garland 49.16 4/13/2022 District 9-6A Meet
Gregory Clerkley Waxahachie 49.23 4/14/2022 District 11-6A Meet
Jabari Mitchell Mansfield Legacy 49.24 4/30/2022 Region 1-5A Championships
Wesley Arnold Coppell 49.28 4/14/2022 District 6-6A Meet
Nick Byrd Lancaster 49.33 3/17/2022 Midlothian Donnie Conner/Panther Relays
Cameron Boger Mesquite 49.34 3/5/2022 DFW Showcase
Jason Jeffries Duncanville 49.34 3/19/2022 Texas Southern Relays
Chris Akins Mansfield Lake Ridge 49.40 4/14/2022 District 11-6A Meet
Levar Thornton Keller Timber Creek 49.42 4/14/2022 District 4-6A Meet
Durrell Collins Red Oak 49.44 4/14/2022 District 14-5A Meet
Bishop Braxton Northwest Eaton 49.45 4/14/2022 District 4-6A Meet
Jeremy Henderson FW Country Day 49.45 3/26/2022 John Paul II Cardinal Invitational
Keonde Henry Lake Dallas 49.46 4/9/2022 District 6-5A Meet
400 Meters Wheelchair Race
Nathan Bresee Mansfield 64.93 5/13/2022 UIL Championships
800 Meters
Christian Simmons Duncanville 1:53.31 3/19/2022 Texas Distance Festival - Southlake Carroll
Walker St. John Grapevine 1:53.32 2/18/2022 Grapevine Mustang Relays
Carlos Tello Northwest Nelson 1:53.52 5/13/2022 UIL Championships
Blake Hyatt Van Alstyne 1:53.73 3/19/2022 Texas Distance Festival - Southlake Carroll
Andrew Lutkenhaus Northwest 1:53.76 3/19/2022 Texas Distance Festival - Southlake Carroll
Chastin Winston Royse City 1:54.05 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Riley McGowan Lucas Lovejoy 1:54.11 3/19/2022 Texas Distance Festival - Southlake Carroll
Fisayo Omonije St. Mark's 1:54.37 4/16/2022 St John's Nick Finnegan Spring Invitational
Evan Simmons Duncanville 1:54.49 3/19/2022 Texas Distance Festival - Southlake Carroll
Kabren Mitchell DeSoto 1:54.63 4/14/2022 District 11-6A Meet
Sahil Dodda St. Mark's 1:54.72 4/30/2022 Southwest Preparatory Conference Championships
Sebastian Salinas South Grand Prairie 1:54.81 3/19/2022 Texas Distance Festival - Southlake Carroll
Jabari Mitchell Mansfield Legacy 1:54.87 4/30/2022 Region 1-5A Championships
Jonathan Heath FM Marcus 1:55.06 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Keaton Raney Frisco Reedy 1:55.22 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Garik Brooks Duncanville 1:55.28 3/19/2022 Texas Distance Festival - Southlake Carroll
Devin Page DeSoto 1:56.15 4/15/2022 Area 6A-11/12 Meet
Vedant Bhattacharyya Coppell 1:56.19 3/31/2022 Carroll Dragon Relays
Bryceson Boss Aledo 1:56.21 4/30/2022 Region 1-5A Championships
Hudson Heikkinen Plano West 1:56.40 5/21/2022 TTFCA Meet of Champions
Asher Leslie Flower Mound 1:56.51 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Benjamin Bower Prestonwood Christian 1:56.75 4/28/2022 TAPPS 6A North Regional
Jacob Alexander Mansfield Lake Ridge 1:57.20 3/5/2022 Lake Ridge Invitational
Chrisitian Bridgeman Northwest Eaton 1:57.31 4/14/2022 District 4-6A Meet
Logan Cantu Southlake Carroll 1:57.68 3/31/2022 Carroll Dragon Relays
Logan Haverkamp Flower Mound 1:57.73 3/19/2022 Texas Distance Festival - Southlake Carroll
Parker Sines Prosper Rock Hill 1:57.84 3/19/2022 Texas Distance Festival - Southlake Carroll
Zachary Barisa Frisco Wakeland 1:58.06 3/24/2022 Aubrey Invitational
Brian Norton Northwest Nelson 1:58.09 3/19/2022 Texas Distance Festival - Southlake Carroll
Ryan Gulick Plano West 1:58.12 3/26/2022 Jesuit Sheaner Relays
Bryce Wurster Rockwall 1:58.18 4/14/2022 District 10-6A Meet
Cooper Reeve Eustace 1:58.31 5/12/2022 UIL Championships
Kevin Garcia-Villa Mesquite 1:58.43 4/14/2022 District 10-6A Meet
Samuel Haught Aledo 1:58.64 3/3/2022 Boswell Pioneer Relays
Caden Cutchall Jesuit 1:58.72 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Monte Thompson Mansfield Lake Ridge 1:58.86 4/1/2022 DeSoto Nike Invitational
Angel Sanchez FW Dunbar 1:58.93 3/4/2022 Jimmie Sanders Wildcat Invitational
1600 Meters
Hudson Heikkinen Plano West 4:08.47 5/13/2022 UIL Championships
Walker St. John Grapevine 4:09.24 3/12/2022 Lovejoy Spring Distance Festival
Nathanael Berhane Wylie 4:12.03 4/30/2022 Region 2-6A Championships
Angel Sanchez FW Diamond Hill-Jarvis 4:12.59 3/19/2022 Texas Distance Festival - Southlake Carroll
Sahil Dodda St. Mark's 4:13.56 4/30/2022 Southwest Preparatory Conference Championships
Enrique Borrego Jesuit 4:14.93 3/19/2022 Texas Distance Festival - Southlake Carroll
Cullen McCaleb Lakehill Prep 4:15.60 3/19/2022 Texas Distance Festival - Southlake Carroll
Vedant Bhattacharyya Coppell 4:15.92 3/19/2022 Texas Distance Festival - Southlake Carroll
Wyatt Athey Denton 4:16.06 3/26/2022 Jesuit Sheaner Relays
Anthony Navarro Hebron 4:17.19 3/19/2022 Texas Distance Festival - Southlake Carroll
Kevin Curry IV Frisco 4:17.36 3/26/2022 Jesuit Sheaner Relays
Logan Cantu Southlake Carroll 4:17.43 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Jonathan Heath FM Marcus 4:18.89 3/26/2022 Texas Relays
Asher Leslie Flower Mound 4:19.02 3/19/2022 Texas Distance Festival - Southlake Carroll
Ryan Gulick Plano West 4:19.12 3/19/2022 Texas Distance Festival - Southlake Carroll
Riley Nedrow Boyd 4:19.38 4/30/2022 Region 2-3A Championships
Josue Granados Grapevine 4:19.62 4/30/2022 Region 1-5A Championships
Garrick Spieler Frisco Reedy 4:19.97 4/13/2022 District 9-5A Meet
Keaton Raney Frisco Reedy 4:20.46 4/13/2022 District 9-5A Meet
William Carlson Lucas Lovejoy 4:20.57 4/14/2022 District 10-5A Meet
Trey Leathers Grapevine 4:20.79 4/9/2022 District 6-5A Meet
Brayden Kennedy Flower Mound 4:20.94 4/8/2022 Marcus Steve Telaneus Invitational
Aiden Gonzalez-Rodiles Frisco Reedy 4:21.14 4/13/2022 District 9-5A Meet
Natnael Enright Frisco Wakeland 4:22.02 4/13/2022 District 9-5A Meet
Drew Mclaughlin Denton 4:22.34 3/26/2022 Jesuit Sheaner Relays
Devon Judelson The Colony 4:22.35 4/14/2022 District 10-5A Meet
Gabriel De La O Prosper Rock Hill 4:22.96 4/14/2022 District 10-5A Meet
Parker Noffz FM Marcus 4:23.68 4/14/2022 District 6-6A Meet
Matthew Murray Lucas Lovejoy 4:23.72 4/14/2022 District 10-5A Meet
Isaac Hernandez Aledo 4:23.98 4/21/2022 Area 5A-05/06 Meet
Rohan Sharma Lucas Lovejoy 4:24.26 4/14/2022 District 10-5A Meet
David Fisher Southlake Carroll 4:24.84 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Andrew Mullen Coppell 4:24.91 4/8/2022 Marcus Steve Telaneus Invitational
3200 Meters
Walker St. John Grapevine 8:57.77 3/26/2022 Texas Relays
Nathanael Berhane Wylie 9:02.88 5/13/2022 UIL Championships
Sahil Dodda St. Mark's 9:06.39 4/22/2022 SPC North Zone Championships
Josue Granados Grapevine 9:07.44 3/26/2022 Texas Relays
Wyatt Athey Denton 9:08.01 3/12/2022 Vandegrift Viper Distance Festival
Hudson Heikkinen Plano West 9:09.24 3/12/2022 Lovejoy Spring Distance Festival
Natnael Enright Frisco Wakeland 9:16.71 4/21/2022 Area 5A-09/10 Meet
Tate Barr Lucas Lovejoy 9:16.92 3/12/2022 Lovejoy Spring Distance Festival
Jack Johnston Prosper 9:17.19 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Kevin Curry IV Frisco 9:17.66 4/21/2022 Area 5A-09/10 Meet
Garrick Spieler Frisco Reedy 9:18.00 4/21/2022 Area 5A-09/10 Meet
Drew Mclaughlin Denton 9:19.83 2/19/2022 McKinney Boyd Relays
Owen Cole Flower Mound 9:20.55 3/26/2022 Texas Relays
Enrique Borrego Jesuit 9:22.09 5/21/2022 TTFCA Meet of Champions
Angel Sanchez FW Diamond Hill-Jarvis 9:22.81 3/10/2022 South Hills Scorpion Relays
Isaac Hernandez Aledo 9:24.00 2/17/2022 Weatherford Kangaroo Relays
David Fisher Southlake Carroll 9:25.05 1/29/2022 North Texas Winter 3200m/800m
Logan Tauch Melissa 9:25.66 3/19/2022 Texas Distance Festival - Southlake Carroll
Devon Judelson The Colony 9:26.22 4/21/2022 Area 5A-09/10 Meet
Bryceson Boss Aledo 9:26.91 3/31/2022 Joshua Owls Relays
Riley Nedrow Boyd 9:27.51 4/30/2022 Region 2-3A Championships
Brayden Kennedy Flower Mound 9:28.81 4/1/2022 Lovejoy HS Invitational
Andrew Mullens Coppell 9:29.84 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Hunter Jackson Wylie 9:31.43 3/12/2022 Lovejoy Spring Distance Festival
Brady Golomb Southlake Carroll 9:32.18 3/5/2022 Coppell Relays
Hunter Hill Southlake Carroll 9:32.69 3/25/2022 Jesuit Sheaner Relays
Brian Guevera Grapevine 9:33.43 3/12/2022 Lovejoy Spring Distance Festival
Trey Leathers Grapevine 9:33.50 2/18/2022 Grapevine Mustang Relays
Cullen McCaleb Lakehill Prep 9:33.72 3/25/2022 Jesuit Sheaner Relays
Jack Gist Birdville 9:34.00 2/17/2022 Weatherford Kangaroo Relays
Aiden Gonzalez-Rodiles Frisco Reedy 9:34.03 3/26/2022 Texas Relays
Jason Alcala Little Elm 9:34.31 3/19/2022 Little Elm Lobo Invitational
Rohan Sharma Lucas Lovejoy 9:34.34 4/21/2022 Area 5A-09/10 Meet
Jude Alvarez Southlake Carroll 9:34.64h 3/31/2022 Carroll Dragon Relays
Jack McCarty Burleson 9:35.00 2/17/2022 Weatherford Kangaroo Relays
Taylor Gonzales Whitesboro 9:35.24 4/30/2022 Region 2-3A Championships
Ryan Gulick Plano West 9:35.74 3/25/2022 Jesuit Sheaner Relays
110 Hurdles
Fat
Kendrick Smallwood Mesquite Poteet 13.36 3/26/2022 Texas Relays
Kody Blackwood McKinney North 13.56 3/26/2022 Texas Relays
Sam Alves Rockwall 13.70 5/13/2022 UIL Championships
Alexander Chukwukelu North Forney 13.75 4/13/2022 District 13-5A Meet
Grant Williams Celina 13.80 4/14/2022 District 9-4A Meet
Austin Kiser Denton Braswell 13.83 4/13/2022 District 5-6A Meet
Carmeron Bates Mansfield Timberview 13.88 3/17/2022 Midlothian Donnie Conner/Panther Relays
Kendrick Jones Lancaster 13.93 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Luke Herring Highland Park 14.06 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Kenan Reil Justin Northwest 14.25 4/30/2022 Region 1-5A Championships
Brayson Robbins Keller Timber Creek 14.27 4/14/2022 District 4-6A Meet
Enoch Ellis St. Mark's 14.28 3/26/2022 Texas Relays
Cooper Davis Flower Mound 14.35 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Miles Noble McKinney Boyd 14.36 4/13/2022 District 5-6A Meet
Jeremiah Williams Bishop Lynch 14.37 5/7/2022 TAPPS State Track & Field Championships
Te'drick Robinson DeSoto 14.38 4/15/2022 Area 6A-11/12 Meet
Caterrin Cox Ennis 14.40 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Kennedy McDowell Frisco Memorial 14.47 4/30/2022 Region 2-5A Championships
David Walker McKinney North 14.52 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Jaylen Critten DeSoto 14.54 4/30/2022 Region 2-6A Championships
Kristopher Lester FM Marcus 14.54 4/14/2022 District 6-6A Meet
Canyon Hall Wylie 14.57 4/13/2022 District 9-6A Meet
Kevon Benson South Grand Prairie 14.67 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Levi Bontke Hillsboro 14.72 4/21/2022 Area 4A-11/12 Meet
Mohammed Bility North Dallas 14.72 4/21/2022 Area 4A-11/12 Meet
Jaylyn Ferguson FW Southwest 14.75 4/21/2022 Area 5A-07/08 Meet
Bryson Crippen Weatherford 14.76 3/24/2022 Springtown POJO Relays
Dadrian Davis Duncanville 14,77 4/15/2022 Area 6A-11/12 Meet
Daylon Dickerson Kaufman 14.84 4/30/2022 Region 2-4A Championships
Aidan McFarlane Coppell 14.84 4/14/2022 District 6-6A Meet
Sammy Omosigho Crandall 14.86 4/14/2022 District 14-5A Meet
Charlie Humbert Jesuit 14.86 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Will Quintana Decatur 14.86 3/26/2022 Texas Relays
Preston Redden Flower Mound 14.90 4/8/2022 Marcus Steve Telaneus Invitational
Collin McCrillis Rockwall 14.93 4/30/2022 Region 2-6A Championships
RJ Fannin Princeton 14.96 4/21/2022 Area 5A-09/10 Meet
Enoch Oyeniya Haltom 14.98 4/21/2022 Area 6A-03/04 Meet
300 Hurdles
Kody Blackwood McKinney North 36.14 5/13/2022 UIL Championships
Kendrick Smallwood Mesquite Poteet 36.24 5/13/2022 UIL Championships
Grant Williams Celina 36.68 3/26/2022 Texas Relays
Cameron Boger Mesquite 37.09 4/30/2022 Region 2-6A Championships
Jaylen Critten DeSoto 37.24 4/30/2022 Region 2-6A Championships
Carmeron Bates Mansfield Timberview 37.39 5/13/2022 UIL Championships
Luke Herring Highland Park 37.52 5/13/2022 UIL Championships
Bryson Crippen Weatherford 37.85 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Austin Kiser Denton Braswell 37.87 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Caterrin Cox Ennis 37.96 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Takedrick Williams Madison 38.14 5/12/2022 UIL Championships
Kenan Reil Justin Northwest 38.22 5/13/2022 UIL Championships
Enoch Ellis St. Mark's 38.41 4/30/2022 Southwest Preparatory Conference Championships
Noah Lugo Northwest Eaton 38.44 4/21/2022 Area 6A-03/04 Meet
Landon Sides Denton Guyer 38.52 3/31/2022 Carroll Dragon Relays
Derrick Copeland Frisco Hertiage 38.56 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Kevon Benson South Grand Prairie 38.68 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Ja'Shaun Lloyd Corsicana 38.72 4/14/2022 District 14-5A Meet
Jonathan Dixon FM Marcus 38.88 3/10/2022 Lewisville Invitational
David Walker McKinney North 38.93 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Chase McDowell Paradise 39.02 4/30/2022 Region 2-3A Championships
Maguire Martin Plano Prestonwood Christian 39.08 5/7/2022 TAPPS State Track & Field Championships
Jeremiah Williams Bishop Lynch 39.08 3/26/2022 Jesuit Sheaner Relays
Ashdyn Kahouch Frisco Wakeland 39.15 4/13/2022 District 9-5A Meet
Jeremiah Evans Rowlett 39.17 4/30/2022 Region 2-6A Championships
Daylon Dickerson Kaufman 39.24 4/21/2022 Area 4A-13/14 Meet
Ryan McMeen Aubrey 39.30 4/14/2022 District 9-4A Meet
Braylon Hoffman Burleson Centennial 39.33 4/21/2022 Area 5A-07/08 Meet
James Colbert Lincoln 39.34 4/12/2022 District 12-4A Meet
Jaylyn Ferguson FW Southwest 39.34 3/25/2022 Fossil Ridge Panther Relays
I'darian Smith Cedar Hill 39.37 4/14/2022 District 11-6A Meet
Seth Henry Keller 39.41 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Daylon Dickerson Kaufman 39.43 4/30/2022 Region 2-4A Championships
Christian Floyd FM Marcus 39.55 4/14/2022 District 6-6A Meet
Dylan Foster Brock 39.58 5/12/2022 UIL Championships
Taylor Collins Allen 39.65 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Miles Noble McKinney Boyd 39.76 4/13/2022 District 5-6A Meet
Charlie Humbert Jesuit 39.77 3/26/2022 Jesuit Sheaner Relays
Elijah Johnson Frisco Memorial 39.78 4/21/2022 Area 5A-09/10 Meet
4x100 Relay
Duncanville 39.98 5/13/2022 UIL Championships
Allen 40.29 5/13/2022 UIL Championships
Denton Ryan 40.70 5/13/2022 UIL Championships
Waxahachie 40.83 4/15/2022 Area 6A-11/12 Meet
Lancaster 40.88 5/13/2022 UIL Championships
Mansfield Timberview 41.11 5/13/2022 UIL Championships
DeSoto 41.22 4/15/2022 Area 6A-11/12 Meet
Frisco Heritage 41.26 4/21/2022 Area 5A-09/10 Meet
Frisco Lone Star 41.42 4/21/2022 Area 5A-09/10 Meet
Highland Park 41.44 4/14/2022 District 14-5A Meet
North Richland Hills 41.49 4/30/2022 Region 1-5A Championships
Prosper 41.51 4/21/2022 Area 6A-05/06 Meet
Melissa 41.53 5/12/2022 UIL Championships
Decatur 41.61 4/30/2022 Region 1-4A Championships
Lucas Lovejoy 41.63 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Mansfield Lake Ridge 41.64 4/1/2022 DeSoto Nike Invitational
Skyline 41.64 4/30/2022 Region 2-6A Championships
Red Oak 41.65 3/10/2022 Lancaster Meet of Champions
Argyle 41.70 5/12/2022 UIL Championships
Chisholm Trail 41.76 5/13/2022 UIL Championships
Cedar Hill 41.79 4/14/2022 District 11-6A Meet
Frisco Liberty 41.83 4/21/2022 Area 5A-09/10 Meet
Aledo 41.88 4/14/2022 District 5-5A Meet
Garland 41.88 4/21/2022 Area 6A-09/10 Meet
Frisco 41.90 4/21/2022 Area 5A-09/10 Meet
Brock 41.92 5/12/2022 UIL Championships
Kimball 41.92 4/30/2022 Region 2-5A Championships
North Mesquite 41.92 4/30/2022 Region 2-6A Championships
South Oak Cliff 41.92 3/10/2022 Lancaster Meet of Champions
Denton Guyer 41.97 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Jesuit 41.97 3/12/2022 Bradley V. Urschel Invitational
Crandall 41.99 4/14/2022 District 14-5A Meet
4x200 Relay
Duncanville 1:23.90 5/13/2022 UIL Championships
Lewisville 1:24.60 5/13/2022 UIL Championships
Lancaster 1:24.84 3/26/2022 Texas Relays
DeSoto 1:25.75 4/15/2022 Area 6A-11/12 Meet
Allen 1:25.88 3/26/2022 Texas Relays
Frisco Heritage 1:26.12 4/21/2022 Area 5A-09/10 Meet
Red Oak 1:26.12 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Aledo 1:26.44 5/13/2022 UIL Championships
Richardson Berkner 1:26.50 5/13/2022 UIL Championships
Decatur 1:26.51 5/12/2022 UIL Championships
Mesquite Poteet 1:26.75 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Denton Ryan 1:26.76 4/21/2022 Area 5A-05/06 Meet
Mansfield Lake Ridge 1:26.78 4/1/2022 DeSoto Nike Invitational
McKinney North 1:26.81 3/26/2022 Texas Relays
Mansfield Timberview 1:27.05 4/30/2022 Region 1-5A Championships
South Grand Prairie 1:27.13 4/14/2022 District 8-6A Meet
Frisco Lone Star 1:27.21 4/21/2022 Area 5A-09/10 Meet
Waxahachie 1:27.30 3/26/2022 Texas Relays
Frisco Lebanon Trail 1:27.31 4/21/2022 Area 5A-09/10 Meet
Chishom Trail 1:27.42 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Plano West 1:27.46 4/14/2022 District 6-6A Meet
Frisco Liberty 1:27.49 4/21/2022 Area 5A-09/10 Meet
Garland 1:27.68 4/13/2022 District 9-6A Meet
Cedar Hill 1:27.67 4/14/2022 District 11-6A Meet
Hebron 1:27.71 4/30/2022 Region 1-6A Championships
McKinney Boyd 1:27.87 4/21/2022 Area 6A-05/06 Meet
Lincoln 1:27.94 4/21/2022 Area 4A-11/12 Meet
4x400 Relay
Mansfield Lake Ridge 3:12.71 5/13/2022 UIL Championships
Duncanville 3:13.49 5/13/2022 UIL Championships
DeSoto 3:15.16 4/15/2022 Area 6A-11/12 Meet
McKinney North 3:15.30 4/21/2022 Area 5A-09/10 Meet
Lucas Lovejoy 3:15.72 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Lancaster 3:16.72 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Wylie East 3:17.16 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Chisholm Trail 3:17.60 4/30/2022 Region 1-6A Championships
McKinney Boyd 3:17.68 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Northwest Eaton 3:17.75 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Mansfield Timberview 3:17.79 4/14/2022 District 8-5A Meet
Frisco Liberty 3:17.96 4/21/2022 Area 5A-09/10 Meet
Cedar Hill 3:18.91 4/15/2022 Area 6A-11/12 Meet
Celina 3:19.27 4/30/2022 Region 2-4A Championships
Allen 3:19.50 4/30/2022 Region 1-6A Championships
Argyle 3:19.74 4/30/2022 Region 1-4A Championships
St. Mark's 3:19.82 4/30/2022 Southwest Preparatory Conference Championships
Lincoln 3:20.29 4/30/2022 Region 2-4A Championships
Hebron 3:20.34 4/14/2022 District 6-6A Meet
Coppell 3:20.35 4/14/2022 District 6-6A Meet
Hillsboro 3:20.49 3/26/2022 Texas Relays
Saginaw 3:20.55 4/30/2022 Region 1-5A Championships
Justin Northwest 3:20.58 4/30/2022 Region 1-5A Championships
Red Oak 3:20.60 4/30/2022 Region 2-5A Championships
Van Alstyne 3:20.83 4/30/2022 Region 2-4A Championships
Decatur 3.20.84 4/30/2022 Region 1-4A Championships
Flower Mound 3:20.95 4/21/2022 Area 6A-05/06 Meet
Plano East 3:20.99 4/21/2022 Area 6A-05/06 Meet
Prosper Rock Hill 3:20.99 4/21/2022 Area 5A-09/10 Meet