GirlsAreaLeaders

Top Performances in Area
4/17/21
Missing Areas: 5A-7/8, 5A-13/14, 4A-13/14, 3A-11/12
compiled by Mike Sheaner
See Team Power Ratings at www.JSRelays.org
Coaches, please send results or corrections to mike@JSRelays.org
or fax 888-607-7154. Please provide first names and timing method.
Missing results from McKinney Lions Invitational and Corsicana Gene Bullard Relays
State Qualifier (state champion in bold)
Regional Qualifier
Converted
Name School Time/Dist Date Location
Discus
Emma Sralla FM Marcus 170-8 3/18/2021 Hebron Hawk Relays
Natalie Moten Duncanville 156-11 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Selease Sampram Wylie East 151-8 3/12/2021 Neal Wilson Invitational
Kailey Roskop Northwest Nelson 151-1 3/12/2021 Eaton Eagle Invitational
Skylar Bohlman Hebron 150-5 4/15/2021 UIL 6A Area 05/06 Meet
Dionna James FW Arlington Heights 143-7 3/11/2021 Arlington Bowie Volunteer Relays
Amirah Wooden L.D. Bell 140-0 4/15/2021 UIL 6A Area 03/04 Meet
Michelle Ogbemudia Plano West 139-11 4/10/2021 UIL 6-6A District Meet
Alauna Richardson Frisco Independence 137-3 3/26/2027 McKinney North Bulldog Relays
Precious Agugua Frisco Heritage 134-4 3/11/2021 Arlington Bowie Volunteer Relays
McKenzie Davis Carrollton Creekview 131-9 4/15/2021 UIL 5A Area 11/12 Meet
Spencer Van Dyke McKinney North 131-6 4/1/2021 UIL 10-5A District Meet
Jessica Kicinski Northwest 128-6 3/4/2021 Marshall Young Invitational
Allison Stigarll Mansfield 128-5 3/27/2021 Irving ISD Airlane Relays
Ijeoma Chukwuma McKinney North 127-2 3/26/2027 McKinney North Bulldog Relays
Madison Sorrell Benbrook 126-2 4/1/2021 UIL 8-4A District Meet
Favor Anyanwu Sachse 124-11 3/31/2021 UIL 9-6A District Meet
Tatiyana Guice Frisco Memorial 124-6 4/14/2021 UIL 5A Area 09/10 Meet
Zoe Young Frisco Heritage 124-5 3/27/2021 Plano ISD Invitational
Samaria Vital Mansfield Lake Ridge 123-11 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Desiree Akaolisa Allen 123-8 4/15/2021 UIL 6A Area 05/06 Meet
Mya Medina Little Elm 119-11 3/20/2021 Little Elm Lobo Invitational
Ella Fleming Southlake Carroll 119-9 3/25/2021 Susan Lumley Relays
Lauren St. Peters Aledo 119-9 3/11/2021 Aledo Bearcat Relays
Kristina Subia Wylie East 119-4 4/14/2021 UIL 5A Area 09/10 Meet
Jessica Wakefield Waxahachie 115-10 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Mackensie Lee Plano 115-7 4/15/2021 UIL 6A Area 05/06 Meet
Kathryn Newsome McKinney North 115-4 3/26/2027 McKinney North Bulldog Relays
Shot Put
Michelle Ogbemudia Plano West 45-4 4/15/2021 UIL 6A Area 05/06 Meet
Dionna James FW Arlington Heights 43-5 3/6/2021 Jimmy Sanders Wildcat Invitational
Emma Sralla FM Marcus 43-0 3/27/2021 Super Hawk Relays
Gabbie Griffiths Keller 42-8 3/25/2021 Dave Park Invitational
Selease Sampram Wylie East 42-6 4/14/2021 UIL 5A Area 09/10 Meet
Natalie Moten Duncanville 42-4 3/19/2021 Allen Eagles Last Chance Meet
Skylar Bohlman Hebron 41-3 3/12/2021 Neal Wilson Invitational
Desiree Akaolisa Allen 40-2 3/19/2021 Allen Eagles Last Chance Meet
Samantha Smith Era 40-0 3/11/2021 Valley View Invitational
Michaela Booker South Grand Prairie 40-0 3/12/2021 Lake Ridge Invitational
Kyla Childs Mesquite 40-8 4/9/2021 UIL 10-6A District Meet
Keyara Brooks Mansfield Summit 39-7 3/25/2021 Summit Jaguar Relays
Samaria Vital Mansfield Lake Ridge 39-6 3/12/2021 Lake Ridge Invitational
Kianni Moore Lancaster 39-0 3/11/2021 Lancaster Meet of Champions
Kristina Subia Wylie East 38-11 3/27/2021 Plano ISD Invitational
Mya Williams Waxahachie 38-9 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Madison Sorrell Benbrook 38-8 4/14/2021 UIL 4A Area 07/08 Meet
McKenzie Davis Carrollton Creekview 38-3 4/15/2021 UIL 5A Area 11/12 Meet
Mackenzie Jefferson FM Marcus 38-2 4/10/2021 UIL 6-6A District Meet
Ta Liggins Robinson Lincoln 38-0 4/14/2021 UIL 4A Area 11/12 Meet
Favor Anyanwu Sachse 37-11 2/26/2021 Allen Eagle Relays
Zoe Young Frisco Heritage 37-10 4/1/2021 UIL 9-5A District Meet
Allison Stigarll Mansfield 37-9 3/12/2021 Lake Ridge Invitational
Ashley Ingram Bridgeport 37-9 4/14/2021 UIL 4A Area 07/08 Meet
Alauna Richardson Frisco Independence 37-6 4/14/2021 UIL 5A Area 09/10 Meet
Kennedy Phillips Arlington Grace Prep 37-5 4/10/2021 TAPPS 4A District 02 Championship
Kailey Roskop Northwest Nelson 37-4 3/12/2021 Eaton Eagle Invitational
Chiola Oladele McKinney Boyd 37-4 3/27/2021 Jesuit-Sheaner Relays
Olivia Hildebrand Whitesboro 37-4 4/14/2021 UIL 3A Area 09/10 Meet
Aniyah Cormier Northwest Eaton 37-4 3/12/2021 Eaton Eagle Invitational
Long Jump
Jasmyn Reece Cedar Hill 19-8 3/11/2021 Lancaster Meet of Champions
Brianna Brand Kennedale 19-7 4/7/2021 UIL 4A Area 09/10 Meet
Christine Mallard Mansfield Legacy 19-6 3/11/2021 Lancaster Meet of Champions
Brya Brewer Cedar Hill 19-6 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Savannah Redmond Wylie 19-3 3/31/2021 UIL 9-6A District Meet
Faith Shaw Denison 19-2 4/14/2021 UIL 5A Area 09/10 Meet
De'anna Roberson Euless Trinity 19-2 3/5/2021 Prosper Dan Christie Relays
Kaitlyn Bradford Frisco Heritage 19-1 4/1/2021 UIL 9-5A District Meet
Keviah Ealy Rockwall 19-1 4/15/2021 UIL 6A Area 09/10 Meet
Charli Foreman Frisco Heritage 18-11 3/5/2021 North Texas TF Circuit #4 - Frisco Memorial
Princess Miller Mansfield Timberview 18-10 4/9/2021 UIL 8-5A District Meet
Ida Seesay Naaman Forest 18-10 3/31/2021 UIL 9-6A District Meet
Kelis Armstrong Hebron 18-9 4/10/2021 UIL 6-6A District Meet
Charli Foreman Frisco Heritage 18-9 3/27/2021 Plano ISD Invitational
Reed Granger Richardson 18-8 4/17/2021 UIL 6A Area 07/08 Meet
Gabrielle Miller Frisco Lone Star 18-8 3/20/2021 Rockin' R Relays
Mia Abraham DeSoto 18-8 3/27/2021 Jesuit-Sheaner Relays
Deanna Robinson Euless Trinity 18-8 4/1/2021 UIL 3-6A District meet
Nyanna Robertson Boswell 18-7 4/1/2021 UIL 3-6A District meet
Kennedi Arceneaux Arlington Bowie 18-7 4/2/2021 UIL 8-6A District Meet
Katie Beeler Plano West 18-7 3/27/2021 Plano ISD Invitational
Mikayla Watson Keller Timber Creek 18-7 4/15/2021 UIL 6A Area 03/04 Meet
Abby Geiser FW Nolan 18-6 3/6/2021 SGP Relays
Skyler Schuller Coppell 18-6 4/10/2021 UIL 6-6A District Meet
Jalyn Williams Lancaster 18-5 3/27/2021 Jesuit-Sheaner Relays
Jada Williams Frisco Liberty 18-5 3/26/2027 McKinney North Bulldog Relays
Triple Jump
Brya Brewer Cedar Hill 43-0 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Savoria Anderson Burleson Centennial 39-10 4/9/2021 UIL 8-5A District Meet
Kaitlyn Bradford Frisco Heritage 39-3 4/14/2021 UIL 5A Area 09/10 Meet
Maykayla Jackson Midlothian 39-2 4/15/2021 UIL 5A Area 13/14 Meet
Tyra Coleman Mansfield Lake Ridge 39-1 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Angel Edwards Denton Braswell 38-11 3/20/2021 North Texas T&F Circuit #5 - Frisco
Rylie Tipton Forney 38-10 3/20/2021 Forney Meet
Jasmyn Reece Cedar Hill 38-6 2/27/2021 Cedar Hill Longhorn Invitational
Princess Miller Mansfield Timberview 38-5 4/9/2021 UIL 8-5A District Meet
Nyanna Robertson Boswell 38-3 4/15/2021 UIL 6A Area 03/04 Meet
Aalirah Perkins Mansfield Lake Ridge 38-0 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Te'Anna Anderson Lewisville 38-0 3/25/2021 Fit N Wise Invitational
Viktorine Ngwube Plano West 37-11 3/20/2021 Little Elm Lobo Invitational
Leah Anderson Midlothian Heritage 37-10 4/14/2021 UIL 4A Area 11/12 Meet
Mckenzie Buss Lake Dallas 37-9 3/11/2021 Falcon Relays
Hannah Ford Frisco Lone Star 37-8 4/14/2021 UIL 5A Area 09/10 Meet
Jessica Mingle Mansfield Lake Ridge 37-8 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Nyle Mathis Wylie East 37-6 4/14/2021 UIL 5A Area 09/10 Meet
Kelis Armstrong Hebron 37-5 4/15/2021 UIL 6A Area 05/06 Meet
Taylor Fingers Mansfield Timberview 37-5 4/9/2021 UIL 8-5A District Meet
Modupe Owoyele Mansfield Summit 37-4 4/9/2021 UIL 8-5A District Meet
Mackenzie Jefferson FM Marcus 37-4 4/15/2021 UIL 6A Area 05/06 Meet
Audrey Uzoukwu North Garland 37-3 4/15/2021 UIL 6A Area 09/10 Meet
Modesty Cravin Mesquite Poteet 37-3 4/15/2021 UIL 5A Area 13/14 Meet
Alika Crawford Mansfield Legacy 37-2 4/9/2021 UIL 8-5A District Meet
Charli Foreman Frisco Heritage 37-2 3/20/2021 North Texas T&F Circuit #5 - Frisco
De'anna Roberson Euless Trinity 37-2 3/5/2021 Prosper Dan Christie Relays
High Jump
Claire Lowrey Rockwall 5-8 4/15/2021 UIL 6A Area 09/10 Meet
Brenna Bottoms Nevada Community 5-8 4/1/2021 Sunnyvale Raider Relays
Skyler Schuller Coppell 5-8 2/27/2021 Coppell Relays
Zoe Hall Bridgeport 5-7 4/8/2021 UIL 7-4A District Meet
Megan Judd Coppell 5-7 2/27/2021 Coppell Relays
Callan Nobis Dallas Lutheran 5-6 4/13/2021 TAPPS 3A District 02 Meet
Hannah Pfiffner Frisco Wakeland 5-6 4/14/2021 UIL 5A Area 09/10 Meet
Chloe Thomas Sunnyvale 5-6 4/1/2021 Sunnyvale Raider Relays
Anaya Potter Northwest 5-6 4/15/2021 UIL 5A Area 05/06 Meet
Kendahl Tucker Burleson Centennial 5-6 4/9/2021 UIL 8-5A District Meet
Sha-Taijah Henderson Garland Lakeview Centennial 5-5 4/15/2021 UIL 6A Area 09/10 Meet
Stephanie Mosley Mansfield Timberview 5-5 3/12/2021 Lake Ridge Invitational
Cori Ross Frisco Liberty 5-5 4/14/2021 UIL 5A Area 09/10 Meet
Tegan Burdick Springtown 5-4 4/8/2021 UIL 7-4A District Meet
Keviah Ealy Rockwall 5-4 4/15/2021 UIL 6A Area 09/10 Meet
Hannah Farnan Mansfield 5-4 3/5/2021 Argyle Invitational
Jamora Horace North Crowley 5-4 3/6/2021 Jimmy Sanders Wildcat Invitational
McKinley Novacek Joshua 5-4 3/11/2021 Joshua Meet #2
Ashlyn Parish Northwest Nelson 5-4 3/6/2021 Byron Nelson League Meet #2
Charli Foreman Frisco Heritage 5-4 4/14/2021 UIL 5A Area 09/10 Meet
Jade Ferrell Midlothian 5-4 4/9/2021 UIL 14-5A District Meet
Mia Patterson FM Marcus 5-4 3/11/2021 Coppell II Invitational
Alexius McAdams Kerens 5-4 3/18/2021 Malakoff Tiger Relays
Falyn Lott Frisco Memorial 5-4 3/20/2021 Little Elm Lobo Invitational
Taisha Rhone Woodrow Wilson 5-4 3/31/2021 UIL 11-5A District Meet
Abigail Elmore Gunter 5-4 4/14/2021 UIL 3A Area 11/12 Meet
Logan Reed Godley 5-4 4/14/2021 UIL 4A Area 11/12 Meet
Pole Vault
Skyler Schuller Coppell 13-6 3/11/2021 Coppell II Invitational
Alexander Harber McKinney North 12-6 4/1/2021 UIL 10-5A District Meet
Hannah Fay All Saints Episcopal 12-0 3/18/2021 Joshua Meet 3
Jacelyn Neighbors Royse City 12-0 4/15/2021 UIL 5A Area 13/14 Meet
Kendal Payne Northwest Eaton 12-0 4/15/2021 UIL 6A Area 03/04 Meet
Jacqueline Rose Keller 12-0 4/1/2021 UIL 4-6A District Meet
Regan Ruffner Argyle 12-0 4/14/2021 UIL 4A Area 07/08 Meet
Sofia Fuertes Paradise 11-10 2/24/2021 Sanger Invitational
Brenna Stell Denton Guyer 11-9 2/25/2021 Guyer Wildcat Invitational
Audrey Bensmiller Lucas Lovejoy 11-6 4/14/2021 UIL 5A Area 09/10 Meet
Coryn Peters Keller Timber Creek 11-6 4/15/2021 UIL 6A Area 03/04 Meet
Evelyn Guckes Keller Timber Creek 11-6 3/26/2021 Fossil Ridge Panther Relays
Tara Laird Keller 11-6 3/4/2021 Keller Invitational
Elana Madlambayan Frisco Independence 11-6 3/26/2027 McKinney North Bulldog Relays
Emma Tindall Sunnyvale 11-6 3/4/2021 Kaufman Golden Lion Relays
Kinley Wojick Coppell 11-6 4/10/2021 UIL 6-6A District Meet
Kate Blachowski Prosper 11-6 4/15/2021 UIL 6A Area 05/06 Meet
Brooke Bonds Allen 11-3 4/1/2021 UIL 5-6A District Meet
Olivia Cade Rockwall 11-0 3/27/2021 Jesuit-Sheaner Relays
Hannah Cade Canton 11-0 4/15/2021 UIL 4A Area 13/14 Meet
Madison Fox Keller 11-0 3/4/2021 Keller Invitational
Veronica Turner Coppell 11-0 3/5/2021 Prosper Dan Christie Relays
Ava Brimage Mansfield Legacy 11-0 4/9/2021 UIL 8-5A District Meet
Leah Rogers Mineral Wells 11-0 4/14/2021 UIL 4A Area 05/06 Meet
Ashley Dalleske Frisco Wakeland 11-0 4/14/2021 UIL 5A Area 09/10 Meet
100 Meters
Fat
Christine Mallard Mansfield Legacy 11.49 3/11/2021 Lancaster Meet of Champions
Abby Geiser FW Nolan 11.59 4/8/2021 FW Country Day Falcon Spring Invitational
Danielle Pringle Skyline 11.59 3/19/2021 Allen Eagles Last Chance Meet
Kenondra Davis FW Trimble Tech 11.60 3/11/2021 Lancaster Meet of Champions
Nasya Williams FW Country Day 11.60 4/8/2021 FW Country Day Falcon Spring Invitational
Tiriah Kelley Plano East 11.78 4/10/2021 UIL 6-6A District Meet
JaEra Griffin DeSoto 11.81 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Mikayla Hayes Northwest Nelson 11.82 3/12/2021 Eaton Eagle Invitational
Royalty Brown Skyline 11.86 3/27/2021 Super Hawk Relays
Te'Anna Harlin Lewisville 11.88 4/1/2021 Steve Telaneus Marcus Invitational
Meredith Sims Highland Park 11.91 4/15/2021 UIL 5A Area 13/14 Meet
Landri Schreier Midlothian 11.93 3/11/2021 Lancaster Meet of Champions
Lauren Brown FW O.D. Wyatt 11.94 3/18/2021 Wyatt Lee A. Williams Chaparral Relays
Courtney Tatum Mansfield Lake Ridge 11.95 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Skylar Lewis Kennedale 11.97 3/4/2021 Ranger Invitational 2021
Avayon Harris Duncanville 12.00 3/19/2021 Allen Eagles Last Chance Meet
Ajaceia Presswood North Crowley 12.00 4/1/2021 UIL 3-6A District meet
Nadia Thomas Prestonwood Christian 12.00 4/9/2021 Prestonwood Christian Lions Relays
Trinity Washington Wylie 12.01 3/31/2021 UIL 9-6A District Meet
Alyssa Jackson Ursuline 12.03 4/9/2021 Prestonwood Christian Lions Relays
Keyann Wilson Arlington 12.04 4/2/2021 UIL 8-6A District Meet
Madison Jeffries Frisco Reedy 12.08 4/1/2021 UIL 9-5A District Meet
Kaylee Lewis Melissa 12.09 3/18/2021 Prestonwood Lions Spring Invitational
London Tucker Burleson Centennial 12.10 4/9/2021 UIL 8-5A District Meet
Rachel Nelson FW Country Day 12.14 3/27/2021 All Saints Quadrangular #3
Dayana Felicien Flower Mound 12.15 3/12/2021 Neal Wilson Invitational
Amyria Walker Burleson Centennial 12.15 4/9/2021 UIL 8-5A District Meet
Laila Hackett Lebanon Trail 12.16 4/1/2021 UIL 9-5A District Meet
Ashyiria Savage Lancaster 12.19 3/27/2021 Jesuit-Sheaner Relays
Lola Mabon Mansfield Timberview 12.19 4/9/2021 UIL 8-5A District Meet
Hand-Held (converted)
Amyria Walker Burleson Centennial 11.94 3/25/2021 Fit N Wise Invitational
100 Meters Wheelchair Race
Abigail Counts Flower Mound 19.02 3/12/2021 Neal Wilson Invitational
Katy Broadbent Hebron 20.04 4/10/2021 UIL 6-6A District Meet
Olivia Molnar The Colony 26.78 3/5/2021 Cougar Invitational
200 Meters
Fat
Christine Mallard Mansfield Legacy 23.22 4/9/2021 UIL 8-5A District Meet
Makhiya McDonald Duncanville 23.84 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
JaEra Griffin DeSoto 23.90 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Kenondra Davis FW Trimble Tech 23.99 4/1/2021 UIL 7-5A District Meet
Royalty Brown Skyline 24.06 4/9/2021 UIL 10-6A District Meet
Danielle Pringle Skyline 24.08 4/9/2021 UIL 10-6A District Meet
Trinity Kirk DeSoto 24.17 3/27/2021 Jesuit-Sheaner Relays
Tiriah Kelley Plano East 24.31 3/5/2021 North Texas TF Circuit #4 - Frisco Memorial
Abby Geiser FW Nolan 24.36 4/8/2021 FW Country Day Falcon Spring Invitational
Madison Jeffries Frisco Reedy 24.38 4/1/2021 UIL 9-5A District Meet
Nasya Williams FW Country Day 24.47 3/27/2021 All Saints Quadrangular #3
Aaliyah Gipson Duncanville 24.48 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Rachel Nelson FW Country Day 24.63 3/27/2021 All Saints Quadrangular #3
Mikayla Hayes Northwest Nelson 24.66 3/12/2021 Eaton Eagle Invitational
London Tucker Burleson Centennial 24.92 4/9/2021 UIL 8-5A District Meet
Kaitlyn Bradford Frisco Heritage 24.94 4/1/2021 UIL 9-5A District Meet
Lauren Brown FW O.D. Wyatt 24.94 4/15/2021 UIL 5A Area 07/08 Meet
Nadia Thomas Prestonwood Christian 24.96 4/9/2021 Prestonwood Christian Lions Relays
Sahara Tasker Allen 24.97 3/27/2021 Jesuit-Sheaner Relays
Leah Pettis McKinney North 24.97 3/6/2020 Dan Christie Relays
Tamyah Derrough Mansfield Lake Ridge 24.99 3/12/2021 Lake Ridge Invitational
Alika Crawford Mansfield Legacy 25.00 4/9/2021 UIL 8-5A District Meet
Jalyn Williams Lancaster 25.00 4/15/2021 UIL 5A Area 11/12 Meet
Kennedy Dehorney Cedar Hill 25.01 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Laila Hackett Lebanon Trail 25.04 4/1/2021 UIL 9-5A District Meet
Lola Mabon Mansfield Timberview 25.07 4/9/2021 UIL 8-5A District Meet
Laronci Alexander Duncanville 25.09 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Kennedy Mosley Burleson Centennial 25.09 4/9/2021 UIL 8-5A District Meet
Keyann Wilson Arlington 25.09 4/2/2021 UIL 8-6A District Meet
400 Meters
Christine Mallard Mansfield Legacy 55.50 3/6/2021 Donnie Conner/Panther Relays
Kendahl Tucker Burleson Centennial 56.05 4/9/2021 UIL 8-5A District Meet
Amaya Turner Rockwall 56.55 4/15/2021 UIL 6A Area 09/10 Meet
Emma Alvord Denton Guyer 56.81 4/1/2021 UIL 5-6A District Meet
Kenondra Davis FW Trimble Tech 56.88 3/11/2021 Lancaster Meet of Champions
Amelliah Birdow DeSoto 56.92 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Lauren Lewis Prosper 56.96 4/1/2021 UIL 5-6A District Meet
Taylor McFarland Godley 57.03 3/26/2021 Springtown Pojo Relays
Kailynn Jackson Frisco Lone Star 57.05 3/26/2027 McKinney North Bulldog Relays
Logan Neely DeSoto 57.22 3/4/2021 Big Green Relays
Naiya Morgan Garland Naaman Forest 57.27 3/31/2021 UIL 9-6A District Meet
Waverly Hassman Coppell 57.31 4/10/2021 UIL 6-6A District Meet
Makhiya McDonald Duncanville 57.45 3/19/2021 Allen Eagles Last Chance Meet
Kailey Littlefield Lucas Lovejoy 57.51 3/25/2021 Summit Jaguar Relays
Olivia Marez Coppell 57.55 4/10/2021 UIL 6-6A District Meet
Taylor Brown Frisco Lebanon Trail 57.57 4/1/2021 UIL 9-5A District Meet
Olivia Lowrey Rockwall 57.63 3/27/2021 Jesuit-Sheaner Relays
Emma Hoang Flower Mound 57.65 2/27/2021 Coppell Relays
Savoria Anderson Burleson Centennial 57.67 4/9/2021 UIL 8-5A District Meet
Jenna Lowrey Trinity Christian Addison 57.69 4/14/2021 TAPPS 6A District 02 Meet
Makayla Tucker McKinney Boyd 57.69 4/1/2021 UIL 5-6A District Meet
Kyla Lewis Prosper Rock Hill 57.79 4/14/2021 UIL 5A Area 09/10 Meet
Autumn Smith Arlington Martin 57.83 4/2/2021 UIL 8-6A District Meet
Sahara Tasker Allen 57.83 3/19/2021 Allen Eagles Last Chance Meet
Rachel Nelson FW Country Day 57.84 4/8/2021 FW Country Day Falcon Spring Invitational
Chloe Shaw DeSoto 57.86 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Chole Rodriguez Richardson Berkner 57.92 4/17/2021 UIL 6A Area 07/08 Meet
Sidney Green Allen 57.98 3/11/2021 Lancaster Meet of Champions
Taylor Kittrell Plano 57.99 4/15/2021 UIL 6A Area 05/06 Meet
400 Meters Wheelchair Race
Abigail Counts Flower Mound 1:12.90 3/12/2021 Neal Wilson Invitational
Katy Broadbent Hebron 1:20.39 3/12/2021 Neal Wilson Invitational
Olivia Molnar The Colony 1:46.38 3/5/2021 Cougar Invitational
800 Meters
Aubrey O'Connell Prosper 2:08.52 4/15/2021 UIL 6A Area 05/06 Meet
Nicole Humphries Flower Mound 2:08.97 4/15/2021 UIL 6A Area 05/06 Meet
Keaton Morrison Hebron 2:09.32 3/27/2021 Super Hawk Relays
Waverly Hassman Coppell 2:09.50 4/15/2021 UIL 6A Area 05/06 Meet
Kailey Littlefield Lucas Lovejoy 2:09.57 4/1/2021 UIL 10-5A District Meet
Brynn Brown Denton Guyer 2:09.60 4/15/2021 UIL 6A Area 05/06 Meet
Emma Hoang Flower Mound 2:12.35 3/20/2021 Texas Distance Festival
Adele Clarke Celina 2:14.48 3/25/2021 Aubrey Chaparral Invite
Morgan Colon Coppell 2:15.16 4/15/2021 UIL 6A Area 05/06 Meet
Amaya Turner Rockwall 2:15.82 3/5/2021 North Texas TF Circuit #4 - Frisco Memorial
Sasha Crawford Keller 2:16.09 4/15/2021 UIL 6A Area 03/04 Meet
Cassandra O'Pry North Crowley 2:16.16 4/1/2021 UIL 3-6A District meet
Emily Kern Prosper 2:16.20 4/15/2021 UIL 6A Area 05/06 Meet
Chloe Hassman Coppell 2:16.45 3/25/2021 Susan Lumley Relays
Samantha Humphries Flower Mound 2:16.77 4/1/2021 Steve Telaneus Marcus Invitational
Colleen Stegmann Frisco Reedy 2:17.04 4/1/2021 UIL 9-5A District Meet
Jenna Kirby Hebron 2:17.11 3/12/2021 Neal Wilson Invitational
Isabel Blaylock Highland Park 2:17.35 3/31/2021 UIL 13-5A District Meet
Bella Evans McKinney Boyd 2:17.70 4/1/2021 UIL 5-6A District Meet
Madison Karrigan Allen 2:17.75 3/20/2021 Texas Distance Festival
Emily Cole Azle 2:18.33 4/1/2021 UIL 5-5A District Meet
Grace Williamson Southlake Carroll 2:18.71 4/15/2021 UIL 6A Area 03/04 Meet
Emma Curry Waxahachie 2:18.84 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
1600 Meters
Brynn Brown Denton Guyer 4:43.96 2/25/2021 Guyer Wildcat Invitational
Aubrey O'Connell Prosper 4:52.68 4/15/2021 UIL 6A Area 05/06 Meet
Nicole Humphries Flower Mound 4:53.22 4/15/2021 UIL 6A Area 05/06 Meet
Keaton Morrison Hebron 4:50.32 3/20/2021 Texas Distance Festival
Cameron Fawcett Highland Park 4:55.83 3/25/2021 Creekview Mustang Relays
Natalie Cook Flower Mound 4:57.10 4/1/2021 Steve Telaneus Marcus Invitational
Allison Buemi Flower Mound 4:57.60 4/1/2021 Steve Telaneus Marcus Invitational
Samantha Humphries Flower Mound 4:57.65 4/15/2021 UIL 6A Area 05/06 Meet
Chloe Hassman Coppell 4:58.00 4/1/2021 Steve Telaneus Marcus Invitational
Allie Love Colleyville Heritage 4:58.78 3/11/2021 Carroll Dragon Relays
Cassandra O'Pry North Crowley 5:00.23 4/15/2021 UIL 6A Area 03/04 Meet
Adele Clarke Celina 5:01.22 3/20/2021 Texas Distance Festival
Austin Owen FM Marcus 5:01.60 4/1/2021 Steve Telaneus Marcus Invitational
Kailey Littlefield Lucas Lovejoy 5:01.61 3/20/2021 Texas Distance Festival
Colleen Stegmann Frisco Reedy 5:02.21 3/6/2021 Lovejoy Invitational
Emma Curry Waxahachie 5:02.56 3/20/2021 Texas Distance Festival
Kaylie Cox Southlake Carroll 5:04.07 4/15/2021 UIL 6A Area 03/04 Meet
Jenna Kirby Hebron 5:04.58 3/5/2021 Cougar Invitational
Audrey Dunn Southlake Carroll 5:06.68 4/15/2021 UIL 6A Area 03/04 Meet
Alexis Svoboda Prosper Rock Hill 5:06.94 4/1/2021 UIL 10-5A District Meet
Amy Morefield Lucas Lovejoy 5:07.02 4/1/2021 UIL 10-5A District Meet
Mia McGlade Allen 5:07.97 4/1/2021 UIL 5-6A District Meet
Kirstin Towle Prosper Rock Hill 5:08.05 4/1/2021 UIL 10-5A District Meet
Waverly Hassman Coppell 5:08.21 3/20/2021 Texas Distance Festival
Brenna Zerby Allen 5:08.60 4/1/2021 UIL 5-6A District Meet
Margaret Thompson Hockaday 5:08.69 4/10/2021 DFW Private School Circuit 8b- St. Mark's
3200 Meters
Brynn Brown Denton Guyer 10:07.09 4/15/2021 UIL 6A Area 05/06 Meet
Aubry O'Connell Prosper 10:38.04 4/15/2021 UIL 6A Area 05/06 Meet
Natalie Cook Flower Mound 10:38.89 4/15/2021 UIL 6A Area 05/06 Meet
Samantha Humphries Flower Mound 10:41.66 4/15/2021 UIL 6A Area 05/06 Meet
Allie Love Colleyville Heritage 10:45.62 3/25/2021 Colleyville Heritage Invitational
Allison Buemi Flower Mound 10:45.84 4/15/2021 UIL 6A Area 05/06 Meet
Colleen Stegmann Frisco Reedy 10:50.26 3/6/2021 Lovejoy Invitational
Kaylie Cox Southlake Carroll 10:51.25 4/15/2021 UIL 6A Area 03/04 Meet
Abigail Bass Melissa 10:53.88 3/20/2021 Texas Distance Festival
Audrey Dunn Southlake Carroll 10:54.78 4/15/2021 UIL 6A Area 03/04 Meet
Cassandra O'Pry North Crowley 10:54.88 4/15/2021 UIL 6A Area 03/04 Meet
Cameron Fawcett Highland Park 10:55.09 3/31/2021 UIL 13-5A District Meet
Emma Curry Waxahachie 10:57.50 4/15/2021 UIL 6A Area 11/12 Meet
Amy Morefield Lucas Lovejoy 10:58.02 4/1/2021 UIL 10-5A District Meet
Austin Owen FM Marcus 10:58.17 3/27/2021 Super Hawk Relays
Keaton Morrison Hebron 10:59.77 4/10/2021 UIL 6-6A District Meet
Ava Bushaw Southlake Carroll 11:00.50 4/15/2021 UIL 6A Area 03/04 Meet
Chloe Hassman Coppell 11:03.00 3/5/2021 Prosper Dan Christie Relays
Kirstin Towle Prosper Rock Hill 11:03.41 4/1/2021 UIL 10-5A District Meet
Brenna Zerby Allen 11:03.61 4/15/2021 UIL 6A Area 05/06 Meet
Alexis Svoboda Prosper Rock Hill 11:04.17 4/14/2021 UIL 5A Area 09/10 Meet
Jenna Kirby Hebron 11:08.40 4/1/2021 Steve Telaneus Marcus Invitational
Ella Pando Weatherford 11:13.39 3/20/2021 Texas Distance Festival
Brighton Mooney Frisco Independence 11:14.60 4/14/2021 UIL 5A Area 09/10 Meet
Emily Smith Colleyville Covenant 11:14.88 3/11/2021 Bubba Joiner Invitational
Victoria Schmidt Dallas Episcopal 11:15.84 4/10/2021 DFW Private School Circuit 8b- St. Mark's
Olivia Jones Southlake Carroll 11:16.52 3/5/2021 Cougar Invitational
100 Hurdles
Fat
Jalaysi'ya Smith DeSoto 13.53 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Macy Owens Prestonwood Christian 13.91 4/9/2021 Prestonwood Christian Lions Relays
Olivia Cade Rockwall 14.03 4/9/2021 UIL 10-6A District Meet
Janet Nkwoparah Arlington Bowie 14.40 3/11/2021 Arlington Bowie Volunteer Relays
Leah Anderson Midlothian Heritage 14.36 4/14/2021 UIL 4A Area 11/12 Meet
Skyler Schuller Coppell 14.41 4/10/2021 UIL 6-6A District Meet
Basia Mitchell Shelton 14.46 4/10/2021 TAPPS 4A District 02 Championship
Ashlyn Parish Northwest Nelson 14.64 4/1/2021 UIL 4-6A District Meet
Te'Anna Harlin Lewisville 14.67 4/1/2021 Steve Telaneus Marcus Invitational
Loreal Jones Duncanville 14.70 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Eva Vreeland Flower Mound 14.70 3/12/2021 Neal Wilson Invitational
Daisa McKissic Arlington Martin 14.71 4/17/2021 UIL 6A Area 07/08 Meet
Johrdyn Tarpeh Greenhill 14.76 3/27/2021 DFW Private School Circuit - Prince of Peace
Kylie Rochford Mansfield 14.79 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Indyia Walton Duncanville 14.80 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Kim Ume-ezeoke FM Marcus 14.81 4/1/2021 Steve Telaneus Marcus Invitational
Claire Cochran Highland Park 14.83 4/17/2021 UIL 5A Area 13/14 Meet
Alexander Harber McKinney North 14.83 4/1/2021 UIL 10-5A District Meet
Ogechi Iwunze Richardson Berkner 14.83 4/10/2021 UIL 7-6A District Meet
Kennedy Brown Duncanville 14.86 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Jourdan Edwards Prosper Rock Hill 14.92 4/1/2021 UIL 10-5A District Meet
Taylor Washington Wylie 14.92 3/26/2021 McKinney North Bulldog Relays
Talicia Fair Lancaster 14.94 3/27/2021 Jesuit-Sheaner Relays
Hand-Held (converted)
Ashlyn Parish Northwest Nelson 14.44 3/18/2021 Northwest ISD Spring Break Tri-Meet
300 Hurdles
Jalaysi'ya Smith DeSoto 42.64 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Ashyiria Savage Lancaster 42.66 4/15/2021 UIL 5A Area 11/12 Meet
Logan Neely DeSoto 43.19 3/27/2021 Jesuit-Sheaner Relays
Kirin Chacchia Frisco Heritage 43.78 4/1/2021 UIL 9-5A District Meet
Sidney Green Allen 43.83 4/15/2021 UIL 6A Area 05/06 Meet
Olivia Cade Rockwall 44.17 3/27/2021 Jesuit-Sheaner Relays
Skyler Schuller Coppell 44.19 4/15/2021 UIL 6A Area 05/06 Meet
Kim Ume-Ezeoke FM Marcus 44.33 4/10/2021 UIL 6-6A District Meet
Indyia Walton Duncanville 44.47 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Janet Nkwoparah Arlington Bowie 44.73 4/17/2021 UIL 6A Area 07/08 Meet
Eva Vreeland Flower Mound 44.98 4/10/2021 UIL 6-6A District Meet
Falyn Lott Frisco Memorial 45.02 4/14/2021 UIL 5A Area 09/10 Meet
Reed Granger Richardson 45.28 4/10/2021 UIL 7-6A District Meet
Emma Rodrigues John Paul II 45.42 4/14/2021 TAPPS 6A District 02 Meet
Katie Beeler Plano West 45.54 3/27/2021 Plano ISD Invitational
Jourdan Edwards Prosper Rock Hill 45.64 4/1/2021 UIL 10-5A District Meet
Kennedy Brown Duncanville 45.69 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Ashley Heavner Frisco Wakeland 45.76 4/1/2021 UIL 9-5A District Meet
Leah Anderson Midlothian Heritage 45.97 4/14/2021 UIL 4A Area 11/12 Meet
Loreal Jones Duncanville 45.97 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Bre'anna Lacy Waxahachie Life 45.97 4/14/2021 UIL 4A Area 11/12 Meet
Sydney Smoak Frisco Liberty 45.98 4/1/2021 UIL 9-5A District Meet
Sydney Carroccio Plano 46.01 4/10/2021 UIL 6-6A District Meet
Talicia Fair Lancaster 46.07 4/15/2021 UIL 5A Area 11/12 Meet
Kamdyn Moody Northwest 46.07 4/1/2021 UIL 6-5A District Meet
Emma Mclaughlin Flower Mound 46.13 4/10/2021 UIL 6-6A District Meet
Lily McDowell Northwest Nelson 46.14 4/15/2021 UIL 6A Area 03/04 Meet
4X100 Relay
DeSoto 46.01 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Burleson Centennial 47.03 4/15/2021 UIL 5A Area 07/08 Meet
Mansfield Lake Ridge 47.09 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
FW O. D. Wyatt 47.14 4/1/2021 UIL 7-5A District Meet
Plano East 47.15 3/20/2021 Rockin' R Relays
Skyline 47.12 4/9/2021 UIL 10-6A District Meet
Duncanville 47.18 3/27/2021 Jesuit-Sheaner Relays
Cedar Hill 47.20 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Frisco Heritage 47.41 4/1/2021 UIL 9-5A District Meet
Denton Guyer 47.48 4/15/2021 UIL 6A Area 05/06 Meet
Lewisville 47.51 4/15/2021 UIL 6A Area 05/06 Meet
Lancaster 47.54 4/15/2021 UIL 5A Area 11/12 Meet
Allen 47.55 4/15/2021 UIL 6A Area 05/06 Meet
Frisco Lone Star 47.56 4/1/2021 UIL 9-5A District Meet
Midlothian 47.64 3/11/2021 Lancaster Meet of Champions
Garland Naaman Forest 47.70 3/27/2021 Plano ISD Invitational
McKinney North 47.90 4/14/2021 UIL 5A Area 09/10 Meet
Mansfield Timberview 47.93 3/12/2021 Lake Ridge Invitational
Prestonwood Christian 47.96 4/14/2021 TAPPS 6A District 02 Meet
Flower Mound 48.06 4/1/2021 Steve Telaneus Marcus Invitational
North Crowley 48.08 3/7/2020 Lancaster Meet of Champions
Kennedale 48.10 3/4/2021 Ranger Invitational 2021
Wylie East 48.20 4/1/2021 UIL 10-5A District Meet
Lake Highlands 48.25 4/10/2021 UIL 7-6A District Meet
Chisholm Trail 48.32 4/15/2021 UIL 6A Area 03/04 Meet
Arlington Bowie 48.33 4/17/2021 UIL 6A Area 07/08 Meet
Wylie 48.33 3/31/2021 UIL 9-6A District Meet
Mansfield 48.34 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
4X200 Relay
DeSoto 1:37.49 3/27/2021 Jesuit-Sheaner Relays
Duncanville 1:38.41 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Frisco Heritage 1:39.30 3/27/2021 Plano ISD Invitational
Mansfield Lake Ridge 1:39.66 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Lancaster 1:39.73 3/27/2021 Jesuit-Sheaner Relays
Cedar Hill 1:39.73 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Skyline 1:40.13 3/11/2021 Lancaster Meet of Champions
Denton Guyer 1:40.81 4/1/2021 UIL 5-6A District Meet
McKinney North 1:40.83 4/14/2021 UIL 5A Area 09/10 Meet
Burleson Centennial 1:41.08 4/9/2021 UIL 8-5A District Meet
Plano East 1:41.17 4/15/2021 UIL 6A Area 05/06 Meet
Mansfield Legacy 1:41.37 4/9/2021 UIL 8-5A District Meet
Garland Naaman Forest 1:42.06 3/27/2021 Plano ISD Invitational
Allen 1:42.16 4/1/2021 UIL 5-6A District Meet
Flower Mound 1:42.16 4/15/2021 UIL 6A Area 05/06 Meet
Little Elm 1:42.18 4/15/2021 UIL 6A Area 05/06 Meet
Lewisville 1:42.22 4/15/2021 UIL 6A Area 05/06 Meet
Midlothian 1:42.29 3/11/2021 Lancaster Meet of Champions
Wylie East 1:42.30 4/1/2021 UIL 10-5A District Meet
Prestonwood Christian 1:42.33 3/11/2021 Bubba Joiner Invitational
Mansfield Timberview 1:42.37 4/9/2021 UIL 8-5A District Meet
North Crowley 1:42.41 4/15/2021 UIL 6A Area 03/04 Meet
Crowley 1:42.50 4/9/2021 UIL 8-5A District Meet
Mesquite 1:42.63 4/9/2021 UIL 10-6A District Meet
Kennedale 1:42.70 4/1/2021 UIL 10-4A District Meet
Arlington Seguin 1:42.72 4/9/2021 UIL 8-5A District Meet
4X400 Relay
DeSoto 3:47.50 3/20/2021 TSU Relays
Burleson Centennial 3:51.23 4/9/2021 UIL 8-5A District Meet
Allen 3:52.60 4/15/2021 UIL 6A Area 05/06 Meet
Flower Mound 3:53.04 4/15/2021 UIL 6A Area 05/06 Meet
Coppell 3:53.58 4/15/2021 UIL 6A Area 05/06 Meet
Rockwall 3:55.04 4/9/2021 UIL 10-6A District Meet
Duncanville 3:55.73 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
McKinney Boyd 3:55.73 4/15/2021 UIL 6A Area 05/06 Meet
Denton Guyer 3:56.27 4/1/2021 UIL 5-6A District Meet
Hebron 3:56.30 4/15/2021 UIL 6A Area 05/06 Meet
Lucas Lovejoy 3:56.81 4/1/2021 UIL 10-5A District Meet
McKinney North 3:59.06 4/14/2021 UIL 5A Area 09/10 Meet
Skyline 4:00.09 4/9/2021 UIL 10-6A District Meet
Lancaster 4:00.25 3/11/2021 Lancaster Meet of Champions
Frisco Lone Star 4:01.14 4/1/2021 UIL 9-5A District Meet
Prestonwood Christian 4:01.37 4/14/2021 TAPPS 6A District 02 Meet
Arlington Seguin 4:01.45 4/9/2021 UIL 8-5A District Meet
Cedar Hill 4:01.48 3/11/2021 Lancaster Meet of Champions
Highland Park 4:01.64 3/31/2021 UIL 13-5A District Meet
Mansfield Legacy 4:02.34 3/25/2021 Summit Jaguar Relays
Plano West 4:02.93 4/10/2021 UIL 6-6A District Meet
North Crowley 4:03.16 4/15/2021 UIL 6A Area 03/04 Meet
Fort Worth O D Wyatt 4:03.41 3/6/2021 Jimmy Sanders Wildcat Invitational
Richardson 4:03.84 4/10/2021 UIL 7-6A District Meet
Prosper Rock Hill 4:03.94 4/14/2021 UIL 5A Area 09/10 Meet
John Paul II 4:04.25 4/14/2021 TAPPS 6A District 02 Meet
Mansfield Timberview 4:04.33 4/15/2021 UIL 5A Area 07/08 Meet
Prosper 4:04.46 3/25/2021 Colleyville Heritage Invitational
Frisco Liberty 4:04.66 4/14/2021 UIL 5A Area 09/10 Meet