BoysAreaLeaders

Top Performances in Area
4/17/21
Missing Areas: 5A-7/8, 5A-13/14, 4A-13/14, 3A-11/12
compiled by Mike Sheaner
See Team Power Ratings at www.JSRelays.org
Coaches, please send results or corrections to mike@JSRelays.org
or fax 888-607-7154. Please provide first names and timing method.
Missing results from Corsicana Gene Bullard Relays
  State Qualifier (state champion in bold)
  Regional Qualifier
Converted
Name School Time/Dist Date Location
Discus
Jacob Bowersock Keller Timber Creek 183-1 4/15/2021 UIL 6A Area 03/04 Meet
Rylan Smart Sanger 173-6 4/7/2021 UIL 4A Area 09/10 Meet
Caden Kitler John Paul II 173-5 3/20/2021 DFW Private School Circuit - Shelton
Jon Thomas Mansfield Lake Ridge 172-4 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Lucas Williams Colleyville Heritage 169-4 4/1/2021 UIL 6-5A District Meet
Devean Deal Garland Naaman Forest 166-8 3/27/2021 Plano ISD Invitational
Austin Nkwoparah Arlington Bowie 166-0 3/20/2021 Judy Thomas - Texan Relays
Colt Cooper Quinlan Ford 165-6 4/1/2021 Sunnyvale Raider Relays
Xavier Kautai Euless Trinity 160-10 4/15/2021 UIL 6A Area 03/04 Meet
Roderick Brown North Forney 160-9 3/31/2021 UIL 13-5A District Meet
Samuel Eluemunoh St. Mark's 160-8 3/27/2021 DFW Private School Circuit - Prince of Peace
Vernon Henderson South Oak Cliff 159-9 4/15/2021 UIL 5A Area 11/12 Meet
Prince Ugoh Frisco Liberty 158-10 3/20/2021 Little Elm Lobo Invitational
Ikechukwu Iwunnah Lakeview Centennial 158-6 4/15/2021 UIL 6A Area 09/10 Meet
Landon Blubaugh Keller 158-0 4/15/2021 UIL 6A Area 03/04 Meet
Zavier Leonard Arlington Sam Houston 157-6 3/20/2021 Judy Thomas - Texan Relays
William Summers Plano 156-8 3/21/2020 Rockin' R Relays
Tommy Dunn Garland Naaman Forest 156-6 3/27/2021 Plano ISD Invitational
Jacob Bayer Grandview 156-2 4/1/2021 UIL 9-3A District Meet
Grant Mirabal Argyle 155-10 3/25/2021 Fit N Wise Invitational
Hunter Sanders FM Marcus 155-10 4/15/2021 UIL 6A Area 05/06 Meet
Hunter Erb Northwest Eaton 156-6 4/1/2021 UIL 4-6A District Meet
Austin Uke Parish Episcopal 155-3 3/31/2021 DFW Private School Circuit - Prince of Peace
Heath Vernor Ennis 154-4 4/15/2021 UIL 5A Area 13/14 Meet
Devin Joshua Richardson Berkner 152-10 4/10/2021 UIL 7-6A District Meet
Austin Lopez Allen 150-8 2/26/2021 Allen Eagle Relays
Jujuan Thigpen Mansfield Lake Ridge 150-2 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Hayden Wilson Mansfield Lake Ridge 150-2 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Beau Bragg Crandall 150-1 3/11/2021 Joshua Meet #2
Shot Put
Colt Cooper Quinlan Ford 58-3 4/1/2021 Sunnyvale Raider Relays
David (Tre) Wilson L.D. Bell 56-8 4/15/2021 UIL 6A Area 03/04 Meet
Landon Blubaugh Keller 56-6 4/15/2021 UIL 6A Area 03/04 Meet
Desmond Frazier Lancaster 56-3 4/15/2021 UIL 5A Area 11/12 Meet
Josh Atkins Mansfield Timberview 56-2 3/12/2021 Lake Ridge Invitational
Vernon Henderson South Oak Cliff 55-8 4/1/2021 UIL 12-5A District Meet
Austin Uke Parish Episcopal 54-10 4/14/2021 TAPPS 6A District 02 Meet
Caden Kitler John Paul II 54-8 3/31/2021 DFW Private School Circuit - TCA
Roderick Brown Royse City 53-8 3/25/2021 Mesquite ISD Invitational
Lucas Williams Colleyville Heritage 53-7 4/1/2021 UIL 6-5A District Meet
Evan Baltazar Burleson 52-11 4/15/2021 UIL 5A Area 07/08 Meet
Devean Deal Garland Naaman Forest 52-11 4/15/2021 UIL 6A Area 09/10 Meet
Darryn Kindles Burleson Centennial 52-8 4/9/2021 UIL 8-5A District Meet
Jacob Bowersock Keller Timber Creek 52-2 3/26/2021 Fossil Ridge Panther Relays
Tommy Dunn Garland Naaman Forest 52-0 4/15/2021 UIL 6A Area 09/10 Meet
Casey Griffin Mesquite Horn 52-0 3/20/2021 Forney Meet
Austin Nkwoparah Arlington Bowie 51-8 3/25/2021 Summit Jaguar Relays
Hayden Norwich Chisholm Trail 51-7 4/15/2021 UIL 6A Area 03/04 Meet
Zach Veverka Celina 51-7 3/25/2021 Aubrey Chaparral Invite
Rylan Smart Sanger 51-6 2/26/2021 Northwest Texan Invitational
Roderick Brown North Forney 51-2 4/15/2021 UIL 5A Area 13/14 Meet
Mason Stein Lucas Lovejoy 51-2 4/14/2021 UIL 5A Area 09/10 Meet
Jack Jaynes Bryan Adams 50-10 4/15/2021 UIL 5A Area 11/12 Meet
Josh Johnson Frisco 50-8 4/14/2021 UIL 5A Area 09/10 Meet
Nate Adams Flower Mound 50-5 3/12/2021 Neal Wilson Invitational
Dorion Strawn Ennis 50-4 4/2/2021 UIL 14-5A District Meet
Nai Mose Euless Trinity 50-2 4/15/2021 UIL 6A Area 03/04 Meet
Ryan White Cedar Hill 50-2 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Shot Put Wheelchair
Nathan Bresee Mansfield 21-3 3/12/2021 Lake Ridge Invitational
Long Jump
Evan Stewart Frisco Liberty 24-4 4/1/2021 UIL 9-5A District Meet
Tyler Stone Joshua 23-10 4/2/2021 UIL 14-5A District Meet
Armaandeep Gill Mansfield 23-5 3/27/2021 Irving ISD Airlane Relays
Michael Sturdivant FM Marcus 23-4 4/10/2021 UIL 6-6A District Meet
Adam Axelrod Flower Mound 23-4 4/10/2021 UIL 6-6A District Meet
Antonio Munoz Mansfield Timberview 23-4 4/9/2021 UIL 8-5A District Meet
Ashton Jeanty Frisco Lone Star 23-3 4/1/2021 UIL 9-5A District Meet
D'Wonyae Newton Rowlett 23-3 3/31/2021 UIL 9-6A District Meet
Derek Manzo Haltom City 23-2 4/15/2021 UIL 6A Area 03/04 Meet
Evan Shults Flower Mound 22-10 4/10/2021 UIL 6-6A District Meet
Tomadric Jessie Lancaster 22-10 4/1/2021 UIL 12-5A District Meet
Riley Angel Midlothian 22-9 3/11/2021 Lancaster Meet of Champions
Christian Floyd FM Marcus 22-9 4/10/2021 UIL 6-6A District Meet
Cameron Mayshaw Keller Timber Creek 22-9 4/15/2021 UIL 6A Area 03/04 Meet
Leon Covington Colleyville Heritage 22-9 4/15/2021 UIL 5A Area 05/06 Meet
Isaiah Watkins North Garland 22-9 3/31/2021 UIL 9-6A District Meet
Isaiah Williams Mansfield Legacy 22-8 3/11/2021 Lancaster Meet of Champions
Jordan Bailey Denton Ryan 22-7 3/11/2021 Falcon Relays
Stephon Johnson Lancaster 22-6 3/11/2021 Lancaster Meet of Champions
Jeremi Cook Keller Timber Creek 22-5 3/26/2021 Fossil Ridge Panther Relays
Joel Murray Arlington 22-5 3/4/2021 Marshall Young Invitational
Ronald De Madet Frisco Memorial 22-5 4/1/2021 UIL 9-5A District Meet
Sean Fry McKinney 22-4 4/15/2021 UIL 6A Area 05/06 Meet
Orji Alexander Sachse 22-4 3/31/2021 UIL 9-6A District Meet
Gavin Champ Princeton 22-4 4/14/2021 UIL 5A Area 09/10 Meet
Coulaj Eans DeSoto 22-3 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Kobe Milligan Lancaster 22-3 4/15/2021 UIL 5A Area 11/12 Meet
Micah Simpson Greenville 22-2 3/18/2021 Greenville Cotton Ford Relays
Colston Adamson Lucas Lovejoy 22-2 4/14/2021 UIL 5A Area 09/10 Meet
Johntay Cook DeSoto 22-2 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Triple Jump
Sean Fry McKinney 49-9 3/5/2021 North Texas TF Circuit #4 - Frisco Memorial
Jeremi Cook Keller Timber Creek 47-9 4/1/2021 UIL 4-6A District Meet
Evan Stewart Frisco Liberty 47-9 4/14/2021 UIL 5A Area 09/10 Meet
Alex Anamakwe McKinney 46-8 3/5/2021 North Texas TF Circuit #4 - Frisco Memorial
Obi Ugwu Mansfield Lake Ridge 46-6 3/12/2021 Lake Ridge Invitational
Charles Demmings Mesquite Horn 46-2 3/11/2021 GISD Circuit Meet-Naaman
Zane Wallace St. Mark's 45-10 3/26/2021 DFW Private School PV/HJ- Greenhill
Tex Ejere Weatherford 45-10 4/1/2021 UIL 3-6A District meet
Jeremiah Charles Arlington Martin 45-9 3/6/2021 SGP Relays
Armaandeep Gill Mansfield 45-8 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Ronald De Madet Frisco Memorial 45-7 4/1/2021 UIL 9-5A District Meet
Gavin Champ Princeton 45-7 3/4/2021 North TX Track & Field Circuit #4 - Princeton
Michael Stallworth Grand Prairie 45-7 3/5/2021 HOT Waco Relays @ Belton
Devin Turner Frisco Lone Star 45-6 3/26/2027 McKinney North Bulldog Relays
Ollie Gordan Euless Trinity 45-5 4/15/2021 UIL 6A Area 03/04 Meet
Mark Fulkerson Lake Worth 45-4 4/14/2021 UIL 4A Area 07/08 Meet
Dontre Sinegal FW Benbrook 45-3 4/14/2021 UIL 4A Area 07/08 Meet
Jack Mayer Frisco Wakeland 45-1 3/4/2021 North Texas T&F Circuit #4 , Frisco
High Jump
Aiden Hays Plano East 6-6 3/27/2021 Plano ISD Invitational
Christopher Johnson Melissa 6-6 3/18/2021 Prestonwood Lions Spring Invitational
Ryan Kendrick Euless Trinity 6-6 3/25/2021 Susan Lumley Relays
Tristan Thurman Aledo 6-6 3/11/2021 Aledo Bearcat Relays
Bryce Whitaker Mansfield 6-6 3/27/2021 Irving ISD Airlane Relays
Noah Mayfield Cleburne 6-6 3/25/2021 Oakridge Spring Fling
Isaac Onuoha Woodrow Wilson 6-6 4/15/2021 UIL 5A Area 11/12 Meet
Nathan Jones Malakoff 6-6 4/8/2021 UIL 18-3A District Meet
Will Quintana Decatur 6-6 4/14/2021 UIL 4A Area 07/08 Meet
River Jones Boswell 6-5 4/15/2021 UIL 6A Area 03/04 Meet
Miguel Novoa Grapevine 6-5 4/1/2021 UIL 6-5A District Meet
Connor Wilson Grapevine 6-5 3/25/2021 Creekview Mustang Relays
Grant Kostos Jesuit 6-4 3/27/2021 Jesuit-Sheaner Relays
Calen Jones Duncanville 6-4 3/27/2021 Jesuit-Sheaner Relays
Colston Adamson Lucas Lovejoy 6-4 4/1/2021 UIL 10-5A District Meet
Cayden Butler Bishop Dunne 6-4 4/15/2021 TAPPS 5A District 02 Meet
Damien Cotton Cedar Hill 6-4 3/11/2021 Lancaster Meet of Champions
Caden Blaies FW Christian 6-4 3/25/2021 Oakridge Spring Fling
Jaden Fisher FW Chisholm Trail 6-4 3/4/2021 Ranger Invitational 2021
Zane Hicke FM Marcus 6-4 4/10/2021 UIL 6-6A District Meet
Logan Rice Joshua 6-4 2/25/2021 Crandall Pirates Relay
Tyler Stone Joshua 6-4 3/4/2021 Joshua Meet #1
Eric Tension West Mesquite 6-4 3/4/2021 Charles Qualls Relays
Levar Thornton Keller Timber Creek 6-4 4/15/2021 UIL 6A Area 03/04 Meet
Zane Hicke FM Marcus 6-4 3/11/2021 Coppell II Invitational
Derek Manzo Haltom City 6-4 3/25/2021 Susan Lumley Relays
Tristen Scott Arlington Bowie 6-4 4/2/2021 UIL 8-6A District Meet
Ashton Burton Argyle 6-4 4/8/2021 UIL 7-4A District Meet
Pole Vault
Caleb Murdock Argyle 16-7 4/8/2021 UIL 7-4A District Meet
Spencer Buley McKinney Boyd 16-1 3/21/2020 Rockin' R Relays
Grady Ward FM Marcus 15-9 4/15/2021 UIL 6A Area 05/06 Meet
Carson Meyer FM Marcus 15-6 3/5/2021 Prosper Dan Christie Relays
Gabriel Sosa Coppell 15-6 3/5/2021 Prosper Dan Christie Relays
Ethan Tennision Keller Central 15-6 3/4/2021 Keller Invitational
Ford Maberry Aledo 15-3 3/18/2021 Joshua Meet 3
Ryan Adams Denton Ryan 15-0 3/25/2021 Creekview Mustang Relays
Rylan Bethell Joshua 15-0 4/15/2021 UIL 5A Area 13/14 Meet
Canyon Hall Wylie 15-0 3/26/2027 McKinney North Bulldog Relays
Reese Pokluda Coppell 15-0 4/15/2021 UIL 6A Area 05/06 Meet
Michael Nance Coppell 15-0 4/15/2021 UIL 6A Area 05/06 Meet
Caden Craft Keller Central 14-9 3/26/2021 Fossil Ridge Panther Relays
Nick Loibl Birdville 14-6 4/15/2021 UIL 5A Area 05/06 Meet
Reece Williams Burleson 14-3 4/9/2021 UIL 8-5A District Meet
Like Ferguson Grandview 14-0 4/1/2021 UIL 9-3A District Meet
Garrett Lewis Rockwall 14-0 4/15/2021 UIL 6A Area 09/10 Meet
Alex Rodriguez Mesquite 14-0 4/15/2021 UIL 6A Area 09/10 Meet
Landon Thomas Crandall 14-0 3/19/2021 Allen Eagles Last Chance Meet
Gavin Hecke Prosper Rock Hill 14-0 3/5/2021 Prosper Dan Christie Relays
Sean Gribble Aledo 14-0 3/11/2021 Aledo Bearcat Relays
Drake Squires Mansfield 14-0 3/27/2021 Irving ISD Airlane Relays
Christopher Knauss Wylie 14-0 3/26/2027 McKinney North Bulldog Relays
Sam Alves Rockwall 14-0 4/15/2021 UIL 6A Area 09/10 Meet
Brody Craft Keller Central 14-0 4/1/2021 UIL 4-6A District Meet
Lucas Huckeba Hebron 14-0 4/10/2021 UIL 6-6A District Meet
Mitchell Thompson Argyle 14-0 4/14/2021 UIL 4A Area 07/08 Meet
100 Meters
Fat
Myron Montgomery Mesquite 10.32 3/19/2021 Allen Eagles Last Chance Meet
Evan Carter Allen 10.46 3/19/2021 Allen Eagles Last Chance Meet
Donte Hamilton Duncanville 10.47 3/19/2021 Allen Eagles Last Chance Meet
Logan Popelka Wylie 10.48 3/31/2021 UIL 9-6A District Meet
Thomas Drew Donley Lebanon Trail 10.49 4/1/2021 UIL 9-5A District Meet
Jaelyn Davis Robinson DeSoto 10.50 3/27/2021 Jesuit-Sheaner Relays
Miles Denson-Morton Greenville 10.50 3/31/2021 UIL 13-5A District Meet
Diallo Good Cedar Hill 10.51 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Elijah Keeton Duncanville 10.51 3/19/2021 Allen Eagles Last Chance Meet
Omari Walker McKinney 10.51 3/20/2021 North Texas T&F Circuit #5 - Frisco
Korey Mosley Allen 10.52 3/19/2021 Allen Eagles Last Chance Meet
Jaden Nixon Frisco Lone Star 10.54 4/1/2021 UIL 9-5A District Meet
Jalon Rock Mansfield Summit 10.54 4/9/2021 UIL 8-5A District Meet
Davonta Gardner Crowley 10.56 4/9/2021 UIL 8-5A District Meet
Carter Wilkerson Midlothian Heritage 10.56 4/7/2021 UIL 11-4A District meet
Emmanuel Ekong North Crowley 10.57 3/11/2021 North Crowley Malachi Relays
David Clerk Burleson Centennial 10.58 4/9/2021 UIL 8-5A District Meet
Evan Stewart Frisco Liberty 10.58 4/1/2021 UIL 9-5A District Meet
Pierre Goree Duncanville 10.59 3/11/2021 Lancaster Meet of Champions
Harold Overton Mansfield Legacy 10.59 4/9/2021 UIL 8-5A District Meet
Harry Stewart Frisco Centennial 10.61 4/1/2021 UIL 9-5A District Meet
Zac Phillips Mansfield Timberview 10.61 4/9/2021 UIL 8-5A District Meet
Kaden Bess Keller Timber Creek 10.62 4/1/2021 UIL 4-6A District Meet
Gabriel Lane Duncanville 10.63 3/11/2021 North Crowley Malachi Relays
Tsegaya Fazarro Allen 10.66 3/19/2021 Allen Eagles Last Chance Meet
Kit Colson St. Marks Of Texas 10.67 4/10/2021 DFW Private School Circuit 8b- St. Mark's
Dacorey Ware Cedar Hill 10.67 3/11/2021 Lancaster Meet of Champions
Kingsley Bennett Naaman Forest 10.68 3/31/2021 UIL 9-6A District Meet
Michael Sturdivant FM Marcus 10.68 4/10/2021 UIL 6-6A District Meet
Rashard Guinyard Crowley 10.69 4/9/2021 UIL 8-5A District Meet
Myles Squalls McKinney North 10.69 3/12/2021 Eaton Eagle Invitational
100 Meters Wheelchair Race
Nathan Bresee Mansfield 18.60 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
200 Meters
Fat
Dacorey Ware Cedar Hill 21.26 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Logan Popelka Wylie 21.32 2/27/2021 Pirate Invitational - NTTFC Meet # 3
Sean Smith Mansfield Summit 21.33 3/11/2021 Arlington Bowie Volunteer Relays
Michael Sturdivant FM Marcus 21.34 3/11/2021 Coppell II Invitational
John Rutledge Highland Park 21.35 4/17/2021 UIL 5A Area 13/14 Meet
Pierre Goree Duncanville 21.38 2/8/2021 Bob Alpert Invitational
Jaelyn Davis Robinson DeSoto 21.43 3/11/2021 Arlington Bowie Volunteer Relays
Miles Denson-Morton Greenville 21.45 3/31/2021 UIL 13-5A District Meet
Vinson Miller Mansfield Lake Ridge 21.53 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Evan Stewart Frisco Liberty 21.53 4/1/2021 UIL 9-5A District Meet
Diallo Good Cedar Hill 21.55 3/20/2021 Legacy Bronco Relays
Omari Mitchell Mandsfield Legacy 21.58 4/9/2021 UIL 8-5A District Meet
Colby Lewis Valley View 21.66 4/14/2021 UIL 3A Area 09/10 Meet
Myles Squalls McKinney North 21.69 4/1/2021 UIL 10-5A District Meet
Davonta Gardner Crowley 21.70 4/9/2021 UIL 8-5A District Meet
Demarius Webber Hampton Prep 21.70 4/14/2021 UIL 3A Area 09/10 Meet
Antonio Munoz Mansfield Timberview 21.74 3/20/2021 Legacy Bronco Relays
Treveon Johnson Duncanville 21.76 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Joe Redick North Crowley 21.77 3/6/2021 Jimmy Sanders Wildcat Invitational
Omari Walker McKinney 21.81 4/1/2021 UIL 5-6A District Meet
Nathan Williams Richardson Berkner 21.84 3/27/2021 Plano ISD Invitational
Will Quintana Decatur 21.85 4/14/2021 UIL 4A Area 07/08 Meet
Aiden Matthews Maypearl 21.87 4/14/2021 UIL 3A Area 09/10 Meet
Armaandeep Gill Mansfield 21.89 3/27/2021 Irving ISD Airlane Relays
Jaxson Lanz Prosper 21.89 4/1/2021 UIL 5-6A District Meet
Zachary Bergin McKinney 21.90 4/1/2021 UIL 5-6A District Meet
Blake Bradford FM Marcus 21.92 2/27/2021 Coppell Relays
Marcus Christie John Paul II 21.96 4/14/2021 TAPPS 6A District 02 Meet
Jaden Nixon Frisco Lone Star 21.99 3/26/2027 McKinney North Bulldog Relays
Hand-Held
Jamari Harts Sachse 21.84 3/11/2021 GISD Circuit Meet-Naaman
400 Meters
Logan Popelka Wylie 48.03 3/26/2027 McKinney North Bulldog Relays
Charlie Bartholomew McKinney Boyd 48.30 4/15/2021 UIL 6A Area 05/06 Meet
Dominic Byles Mansfield Lake Ridge 48.64 4/15/2021 UIL 6A Area 11/12 Meet
Antonio Munoz Mansfield Timberview 48.64 4/9/2021 UIL 8-5A District Meet
Justin Smith Hebron 48.69 4/10/2021 UIL 6-6A District Meet
Jamari Harts Sachse 48.74 3/31/2021 UIL 9-6A District Meet
Marcus Christie John Paul II 48.86 4/14/2021 TAPPS 6A District 02 Meet
James Farmer-Cole Dallas Life Oak Cliff 48.89 4/14/2021 UIL 3A Area 09/10 Meet
Trevon Levingston Lancaster 48.99 4/1/2021 UIL 12-5A District Meet
Kobe Milligan Lancaster 49.11 4/15/2021 UIL 5A Area 11/12 Meet
Ty Cook Mansfield Legacy 49.19 4/9/2021 UIL 8-5A District Meet
Patrick Bennett Jesuit 49.26 3/13/2021 DFW Private School Circuit - St. Mark's
Jabari Mitchell Mansfield Legacy 49.29 4/9/2021 UIL 8-5A District Meet
Dea'jon Evans Irving MacArthur 49.33 3/27/2021 Irving ISD Airlane Relays
Griffin Gayler Joshua 49.40 4/2/2021 UIL 14-5A District Meet
Charis Jackson Wylie East 49.44 4/14/2021 UIL 5A Area 09/10 Meet
Chris Akins Mansfield Lake Ridge 49.45 4/15/2021 UIL 6A Area 11/12 Meet
Logan Haverkamp Flower Mound 49.47 4/10/2021 UIL 6-6A District Meet
Zavion Wright Gar. Lakeview Centennial 49.54 3/31/2021 UIL 9-6A District Meet
Christian Simmons Duncanville 49.56 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Shemar Smith Corsicana 49.56 4/2/2021 UIL 14-5A District Meet
Bryson Wyatt Frisco Liberty 49.56 4/1/2021 UIL 9-5A District Meet
Kaleb Green Cedar Hill 49.60 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Eddie Barrientes Chishom Trail 49.63 3/4/2021 Ranger Invitational 2021
Sebastian Pesante Frisco Memorial 49.67 4/1/2021 UIL 9-5A District Meet
Ernest Ayanugo DeSoto 49.74 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Jack Bransom Burleson Centennial 49.78 4/9/2021 UIL 8-5A District Meet
Bryson Deal Royse City 49.79 3/31/2021 UIL 13-5A District Meet
400 Meters Wheelchair Race
Nathan Bresee Mansfield 1:08.70 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
800 Meters
Greyson Gravitt FM Marcus 1:52.06 3/27/2021 Super Hawk Relays
Isaac Barrera Hebron 1:52.23 3/27/2021 Super Hawk Relays
Jeiel Algarin Mar Hebron 1:54.21 3/27/2021 Super Hawk Relays
Jackson Parrish Denton Ryan 1:54.34 4/1/2021 UIL 6-5A District Meet
Joseph Kelsey Flower Mound 1:54.58 4/15/2021 UIL 6A Area 05/06 Meet
Jackson Cichon Mansfield Summit 1:54.67 4/15/2021 UIL 5A Area 07/08 Meet
Jonathan Heath FM Marcus 1:54.69 3/27/2021 Super Hawk Relays
Andrew Lutkenhaus Northwest 1:55.12 4/1/2021 UIL 6-5A District Meet
Walker St. John Grapevine 1:55.24 3/11/2021 Carroll Dragon Relays
Carlos Tello Northwest Nelson 1:55.44 4/15/2021 UIL 6A Area 03/04 Meet
Wesley Gibbs The Colony 1:55.51 3/20/2021 Texas Distance Festival
Blake Hyatt Van Alstyne 1:55.84 3/20/2021 Texas Distance Festival
Braxston Redmond Northwest Nelson 1:56.26 4/15/2021 UIL 6A Area 03/04 Meet
Luke Lambert Wylie 1:56.31 1/30/2021 North Texas Winter 3200m/800m
Matthew Jordan Allen 1:56.52 3/27/2021 Jesuit-Sheaner Relays
Evan Weeks Northwest Eaton 1:56.56 4/15/2021 UIL 6A Area 03/04 Meet
Jabari Mitchell Mansfield Legacy 1:56.60 4/9/2021 UIL 8-5A District Meet
Gabriel Sanchez Chisholm Trail 1:56.73 4/15/2021 UIL 6A Area 03/04 Meet
Alioune Ka North Richland Hills 1:56.89 4/1/2021 UIL 6-5A District Meet
Korbin Shumate Sanger 1:56.95 3/25/2021 Aubrey Chaparral Invite
Logan Cantu Southlake Carroll 1:56.99 4/15/2021 UIL 6A Area 03/04 Meet
Rith Bhattacharyya Coppell 1:57.27 3/25/2021 Susan Lumley Relays
Ty Cook Mansfield Legacy 1:57.27 3/20/2021 Legacy Bronco Relays
Angel Gomez Mansfield Timberview 1:57.30 4/15/2021 UIL 5A Area 07/08 Meet
River Hill Rockwall 1:57.34 4/9/2021 UIL 10-6A District Meet
Kaleb Berry Duncanville 1:57.79 3/11/2021 Lancaster Meet of Champions
Trevon Levingston Lancaster 1:57.83 3/27/2021 Jesuit-Sheaner Relays
Hudson Heikkinen Plano West 1:57.84 3/27/2021 Plano ISD Invitational
Logan Haverkamp Flower Mound 1:57.87 3/20/2021 Texas Distance Festival
Keaton Raney Frisco Reedy 1:57.93 3/20/2021 North Texas T&F Circuit #5 - Frisco
1600 Meters
Judson Greer Melissa 4:10.06 2/13/2021 Sundown Track Series #1 2021
Luke Lambert Wylie 4:12.04 3/20/2021 Texas Distance Festival
Walker St. John Grapevine 4:14.24 4/1/2021 UIL 6-5A District Meet
Jackson Cichon Mansfield Summit 4:18.21 3/20/2021 Texas Distance Festival
Greyson Gravitt FM Marcus 4:18.55 4/10/2021 UIL 6-6A District Meet
Jeiel Algarin Marquez Hebron 4:18.69 4/10/2021 UIL 6-6A District Meet
Hudson Heikkinen Plano West 4:19.77 4/10/2021 UIL 6-6A District Meet
Evan Caswell Coppell 4:19.83 1/9/2021 North Texas Winter 1600m
Ryan Gulick Plano West 4:20.20 4/1/2021 Steve Telaneus Marcus Invitational
Riley Nedrow Flower Mound 4:20.21 3/25/2021 Colleyville Heritage Invitational
Isaac Barrerra Lewisville 4:20.90 3/20/2021 Texas Distance Festival
Enrique Borrego Jesuit 4:21.28 3/20/2021 Texas Distance Festival
Colin Proctor Coppell 4:21.36 4/10/2021 UIL 6-6A District Meet
Caleb Scheffler THESA 4:21.56 3/20/2021 Texas Distance Festival
Wyatt Athey Denton 4:21.61 4/1/2021 UIL 6-5A District Meet
Martin David-Chavez Duncanville 4:21.81 2/8/2021 Bob Alpert Invitational
Caden Cox Richland 4:21.82 4/1/2021 UIL 6-5A District Meet
Jonathan Heath FM Marcus 4:22.26 3/20/2021 Texas Distance Festival
Alfredo Reino Corona Haltom City 4:22.31 4/15/2021 UIL 6A Area 03/04 Meet
Josue Granados Grapevine 4:22.60 4/1/2021 UIL 6-5A District Meet
Rith Bhattacharyya Coppell 4:23.06 4/10/2021 UIL 6-6A District Meet
Tate Barr Lucas Lovejoy 4:23.62 3/20/2021 Texas Distance Festival
Trey Leathers Grapevine 4:24.06 4/1/2021 UIL 6-5A District Meet
Sodham Patil Frisco Heritage 4:24.20 4/14/2021 UIL 5A Area 09/10 Meet
Bryan Fernando Southlake Carroll 4:24.27 4/15/2021 UIL 6A Area 03/04 Meet
Jacob Ricks Flower Mound 4:24.66 3/25/2021 Colleyville Heritage Invitational
Drew Mclaughlin Denton 4:24.90 4/1/2021 UIL 6-5A District Meet
Preston Duesing Denton Guyer 4:24.96 4/1/2021 UIL 5-6A District Meet
3200 Meters
Judson Greer Melissa 8:49.29 2/27/2021 Sundown Track Series #2, AZ
Evan Caswell Coppell 9:12.17 2/27/2021 Coppell Relays
Jeiel Algarin Martinez Hebron 9:13.50 4/1/2021 Steve Telaneus Marcus Invitational
Walker St. John Grapevine 9:14.86 3/6/2021 Lovejoy Invitational
Sahil Dodda St. Mark's 9:16.36 3/20/2021 Texas Distance Festival
Luke Lambert Wylie 9:22.95 4/15/2021 UIL 6A Area 09/10 Meet
Alfredo Reino Corona Haltom City 9:23.38 4/15/2021 UIL 6A Area 03/04 Meet
Hudson Heikkinen Plano West 9:24.92 4/10/2021 UIL 6-6A District Meet
Solomon Chavez Southlake Carroll 9:25.54 4/15/2021 UIL 6A Area 03/04 Meet
Jacob Ricks Flower Mound 9:25.94 3/5/2021 Cougar Invitational
Bryan Fernando Southlake Carroll 9:26.27 3/20/2021 Texas Distance Festival
Wyatt Athey Denton 9:28.52 2/26/2021 Northwest Texan Invitational
Dane Jensen Northwest Nelson 9:28.82 4/15/2021 UIL 6A Area 03/04 Meet
Lucas Tauch Melissa 9:29.92 3/20/2021 Texas Distance Festival
Riley Nedrow Flower Mound 9:31.00 4/10/2021 UIL 6-6A District Meet
Greyson Gravitt FM Marcus 9:31.70 3/5/2021 Prosper Dan Christie Relays
Sahil Dodda St. Mark's 9:31.93 2/27/2021 DFW Private School Circuit 2a- Greenhill
Antonio Florcruz SL Carroll 9:32.93 4/15/2021 UIL 6A Area 03/04 Meet
Josue Granados Grapevine 9:34.03 4/15/2021 UIL 5A Area 05/06 Meet
Jeiel Algarin Marquez Hebron 9:34.08 4/15/2021 UIL 6A Area 05/06 Meet
Sebastian Calderon Waxahachie 9:34.68 3/25/2021 Mesquite ISD Invitational
Brayden Kennedy Flower Mound 9:35.19 3/20/2021 Texas Distance Festival
Kevin Curry IV Frisco 9:36.23 3/5/2021 North Texas TF Circuit #4 - Frisco Memorial
Trey Leathers Grapevine 9:36.60 3/11/2021 Carroll Dragon Relays
Aiden Gonzalez-Rodiles Frisco Reedy 9:37.90 3/5/2021 North Texas TF Circuit #4 - Frisco Memorial
Quinn Hirniak Southlake Carroll 9:37.94 3/11/2021 Carroll Dragon Relays
Jason Alcala Little Elm 9:38.07 3/5/2021 North Texas TF Circuit #4 - Frisco Memorial
Tate Barr Lucas Lovejoy 9:38.47 4/14/2021 UIL 5A Area 09/10 Meet
110 Hurdles
Fat
Kendrick Smallwood Mesquite Poteet 13.82 3/31/2021 UIL 13-5A District Meet
TJ Caldwell Northwest Nelson 13.92 4/1/2021 UIL 4-6A District Meet
Kody Blackwood McKinney North 14.22 3/12/2021 Eaton Eagle Invitational
Ashton Turner Crowley 14.26 4/9/2021 UIL 8-5A District Meet
Sam Alves Rockwall 14.32 4/9/2021 UIL 10-6A District Meet
Michael Murray Mansfield 14.60 4/15/2021 UIL 6A Area 11/12 Meet
Jeremiah Williams Bishop Lynch 14.63 3/31/2021 DFW Private School Circuit - Prince of Peace
Austin Kiser Denton Braswell 14.64 3/26/2027 McKinney North Bulldog Relays
Te'drick Robinson Waxahachie Life 14.67 4/7/2021 UIL 11-4A District meet
Daylon Berry Lewisville 14.68 4/10/2021 UIL 6-6A District Meet
Camden Cochran Keller Timber Creek 14.72 4/15/2021 UIL 6A Area 03/04 Meet
Caterrin Cox Ennis 14.73 4/17/2021 UIL 5A Area 13/14 Meet
Jaylen Critten DeSoto 14.73 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Dylan Hayden Plano East 14.78 4/10/2021 UIL 6-6A District Meet
Andrei Fuentes Midlothian 14.91 4/17/2021 UIL 5A Area 13/14 Meet
Carmeron Bates Mansfield Legacy 14.93 4/9/2021 UIL 8-5A District Meet
Matt Bynum Mansfield Lake Ridge 14.93 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Kenan Reil Justin Northwest 14.97 4/1/2021 UIL 6-5A District Meet
Will Quintana Decatur 14.99 4/14/2021 UIL 4A Area 07/08 Meet
Hand-Held (converted)
Kennedy McDowell Frisco Memorial 14.74 4/14/2021 UIL 5A Area 09/10 Meet
300 Hurdles
Kendrick Smallwood Mesquite Poteet 37.18 3/31/2021 UIL 13-5A District Meet
Cameron Boger Mesquite 37.63 3/25/2021 Mesquite ISD Invitational
Ashton Turner Crowley 38.27 4/9/2021 UIL 8-5A District Meet
Daylon Berry Lewisville 38.48 4/10/2021 UIL 6-6A District Meet
Matt Bynum Mansfield Lake Ridge 38.59 3/20/2021 Tyler/ Midlothian Quad Relays
Jaylen Critten DeSoto 38.69 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
TJ Caldwell Northwest Nelson 38.72 4/15/2021 UIL 6A Area 03/04 Meet
Seth Henry Keller 38.83 4/1/2021 UIL 4-6A District Meet
Armaandeep Gill Mansfield 38.85 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Jonathan Dixon FM Marcus 38.86 4/1/2021 Steve Telaneus Marcus Invitational
Dylan Hayden Plano East 38.98 4/10/2021 UIL 6-6A District Meet
Jaylen Critten DeSoto 39.00 3/6/2021 Donnie Conner/Panther Relays
Kody Blackwood McKinney North 39.11 4/1/2021 UIL 10-5A District Meet
Grant Williams Celina 39.13 4/1/2021 UIL 9-4A District Meet
Bryson Crippen Weatherford 39.20 4/15/2021 UIL 6A Area 03/04 Meet
Patrick Bennett Jesuit 39.25 4/17/2021 UIL 6A Area 07/08 Meet
James Colbert Lincoln 39.33 4/14/2021 UIL 4A Area 11/12 Meet
Kenan Reil Justin Northwest 39.61 4/1/2021 UIL 6-5A District Meet
Jayvyn Hopkins McKinney North 39.62 4/14/2021 UIL 5A Area 09/10 Meet
Cullen Stone Midlothian Heritage 39.63 4/14/2021 UIL 4A Area 11/12 Meet
Sam Alves Rockwall 39.64 4/15/2021 UIL 6A Area 09/10 Meet
Austin Kiser Denton Braswell 39.64 4/1/2021 UIL 5-6A District Meet
Jayvyn Kahouch McKinney North 39.75 4/14/2021 UIL 5A Area 09/10 Meet
Te'drick Robinson Waxahachie Life 39.76 4/14/2021 UIL 4A Area 11/12 Meet
Javione Carr Arl. Sam Houston 39.83 4/2/2021 UIL 8-6A District Meet
Hunter Smith Decatur 39.83 4/14/2021 UIL 4A Area 07/08 Meet
Camden Cochran Keller Timber Creek 39.87 4/15/2021 UIL 6A Area 03/04 Meet
Ricardo Cruz Keller Central 39.95 4/15/2021 UIL 6A Area 03/04 Meet
Cameren Jenkins Lewisville 39.95 3/26/2021 Fossil Ridge Panther Relays
Will Agouridis Highland Park 39.98 3/6/2021 Lovejoy Invitational
Derrick Copeland Frisco Hertiage 39.98 4/14/2021 UIL 5A Area 09/10 Meet
4x100 Relay
Cedar Hill 40.66 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
DeSoto 40.89 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Duncanville 40.96 3/11/2021 Lancaster Meet of Champions
Frisco Liberty 41.33 3/20/2021 Little Elm Lobo Invitational
Mansfield Lake Ridge 41.37 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Lancaster 41.47 4/1/2021 UIL 12-5A District Meet
North Crowley 41.56 2/8/2021 Bob Alpert Invitational
FM Marcus 41.63 4/10/2021 UIL 6-6A District Meet
Wylie 41.68 3/26/2027 McKinney North Bulldog Relays
Hebron 41.69 4/1/2021 Steve Telaneus Marcus Invitational
Allen 41.78 4/1/2021 UIL 5-6A District Meet
Aledo 41.88 3/11/2021 Aledo Bearcat Relays
Denton Ryan 41.88 4/1/2021 UIL 6-5A District Meet
Mansfield Legacy 41.88 4/15/2021 UIL 5A Area 07/08 Meet
McKinney 42.02 4/1/2021 UIL 5-6A District Meet
Mansfield Summit 42.08 3/25/2021 Summit Jaguar Relays
Mansfield Timberview 42.14 4/9/2021 UIL 8-5A District Meet
Arlington Sam Houston 42.17 4/17/2021 UIL 6A Area 07/08 Meet
Denton Braswell 42.18 4/1/2021 UIL 5-6A District Meet
South Oak Cliff 42.19 4/1/2021 UIL 12-5A District Meet
Midlothian Heritage 42.24 4/14/2021 UIL 4A Area 11/12 Meet
Jesuit 42.30 4/17/2021 UIL 6A Area 07/08 Meet
McKinney North 42.34 3/20/2021 Little Elm Lobo Invitational
Madison 42.36 4/14/2021 UIL 3A Area 09/10 Meet
Trinity Christian Addison 42.37 4/14/2021 TAPPS 6A District 02 Meet
Mesquite 42.42 3/25/2021 Mesquite ISD Invitational
Waxahachie 42.47 3/25/2021 Mesquite ISD Invitational
South Grand Prairie 42.48 4/17/2021 UIL 6A Area 07/08 Meet
4x200 Relay
Cedar Hill 1:24.51 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Duncanville 1:26.16 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Wylie 1:26.92 3/20/2021 Little Elm Lobo Invitational
Frisco Liberty 1:26.98 3/26/2027 McKinney North Bulldog Relays
Mansfield 1:27.24 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
North Crowley 1:27.25 4/1/2021 UIL 3-6A District meet
DeSoto 1:27.40 3/27/2021 Jesuit-Sheaner Relays
Mansfield Summit 1:27.72 4/9/2021 UIL 8-5A District Meet
Mansfield Legacy 1:27.86 4/9/2021 UIL 8-5A District Meet
McKinney North 1:27.96 4/14/2021 UIL 5A Area 09/10 Meet
Aledo 1:28.09 3/11/2021 Aledo Bearcat Relays
Mansfield Lake Ridge 1:28.18 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
FM Marcus 1:28.46 4/15/2021 UIL 6A Area 05/06 Meet
Greenville 1:28.58 4/17/2021 UIL 5A Area 13/14 Meet
Mansfield Timberview 1:28.69 4/9/2021 UIL 8-5A District Meet
Lancaster 1:28.73 3/11/2021 Lancaster Meet of Champions
Jesuit 1:28.75 4/17/2021 UIL 6A Area 07/08 Meet
Red Oak 1:28.76 4/2/2021 UIL 14-5A District Meet
Frisco Independence 1:29.13 4/1/2021 UIL 9-5A District Meet
Denton Ryan 1:29.14 4/1/2021 UIL 6-5A District Meet
Frisco Heritage 1:29.14 4/1/2021 UIL 9-5A District Meet
Richardson Berkner 1:29.26 4/17/2021 UIL 6A Area 07/08 Meet
McKinney 1:29.45 4/15/2021 UIL 6A Area 05/06 Meet
Richland 1:29.50 4/1/2021 UIL 6-5A District Meet
West Mesquite 1:29.52 3/25/2021 Mesquite ISD Invitational
Highland Park 1:29.54 3/25/2021 Creekview Mustang Relays
Coppell 1:29.57 4/15/2021 UIL 6A Area 05/06 Meet
Decatur 1:29.58 4/9/2021 UIL 10-6A District Meet
4x400 Relay
Mansfield Lake Ridge 3:16.33 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Hebron 3:16.82 4/15/2021 UIL 6A Area 05/06 Meet
Duncanville 3:18.49 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
Lancaster 3:19.85 3/27/2021 Jesuit-Sheaner Relays
Wylie 3:20.59 3/20/2021 Little Elm Lobo Invitational
DeSoto 3:21.45 4/9/2021 UIL 11-6A District Meet
McKinney North 3:21.87 4/14/2021 UIL 5A Area 09/10 Meet
Royse City 3:22.37 3/31/2021 UIL 13-5A District Meet
Frisco Liberty 3:22.40 3/26/2027 McKinney North Bulldog Relays
McKinney Boyd 3:22.69 4/1/2021 UIL 5-6A District Meet
Decatur 3.22.93 4/14/2021 UIL 4A Area 07/08 Meet
Justin Northwest 3:23.28 4/1/2021 UIL 6-5A District Meet
Mansfield Legacy 3:23.37 4/9/2021 UIL 8-5A District Meet
Northwest Nelson 3:23.47 3/12/2021 Eaton Eagle Invitational
Wylie East 3:23.78 4/14/2021 UIL 5A Area 09/10 Meet
Van Alstyne 3:24.07 4/1/2021 UIL 9-4A District Meet
Lincoln 3:24.15 3/25/2021 Mesquite ISD Invitational
Coppell 3:24.38 4/15/2021 UIL 6A Area 05/06 Meet
Mansfield Timberview 3:24.45 4/9/2021 UIL 8-5A District Meet
FM Marcus 3:24.55 3/18/2021 Hebron Hawk Relays
Plano East 3:24.59 4/15/2021 UIL 6A Area 05/06 Meet
Joshua 3:24.60 4/2/2021 UIL 14-5A District Meet
Northwest Eaton 3:24.97 4/15/2021 UIL 6A Area 03/04 Meet
Hillsboro 3:24.99 4/14/2021 UIL 4A Area 11/12 Meet